Nejvýkonnějším českým akciovým fondem za uplynulých 12 měsíců je s přehledem Fond farmacie a biotechnologie ČP INVEST

Pokud jste se před 12 měsíci rozhodli zhodnotit své prostředky v odvětví farmacie a biotechnologie, udělali jste správně! Firmám z těchto odvětví se daří a růst cen jejich akcií udělal z Fondu farmacie a biotechnologie ČP INVEST nejvýkonnější český akciový podílový fond za toto období.

03A17866.jpg
Graf
Hledáte výhodné INVESTICE?


S námi je získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi investují

13 767 445 521Investujte do exkluzivních produktů
-

Náš návrh investic je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Fond se v 5 letém horizontu blíží ke zhodnocení 100 %!

Fond farmacie a biotechnologie ČP INVEST opět těží z toho, že jsou to odvětví navázaná na zdravotnictví, která vykazují nejvyšší nárůsty cen akcí. Zatímco v minulosti byla hnacím motorem očekávaná reforma zdravotnictví u v USA, letos tato odvětví táhne vzhůru chuť těchto firem utrácet (mezi těmito firmami dochází ke zvýšenému počtu fúzí a akvizic) či investovat do nového vývoje. Pozitivní vývoj v těchto oborech posunul v uplynulých 12 měsících kurz podílového listu Fondu farmacie a biotechnologie ČP INVEST vzhůru o 19,55 % a fond se tak na 5 letém investičním horizontu blíží ke zhodnocení 100 %!

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, investujte výhodně s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich investičních možností kliknutím zde

 

Druhým v pořadí je za období uplynulých 12 měsíců fond Global Stocks od Erste Sparinvest, který si připsal zhodnocení 19,86 % (na 5 letém horizontu dosahuje tento fond zhodnocení 75,17 %).  Třetím nejvýkonnějším českým akciovým podílovým fondem za období 12 měsíců je další fond z dílny ČP INVEST – Fond ropy a energetiky, který zhodnotil prostředky svých podílníků o 15,96 % a na pětiletém horizontu tak vykazuje výkonnost 26,74 %.

 

Přehled nejvýkonnějších českých akciových podílových fondů za uplynulých 12 měsíců

 

Podílový fond ISIN Zhodnocení
Fond farmacie a biotechnologie ČP INVEST CZ0008474129 19,55 %
Erste Sparinvest Global Stocks CZ0008472248 19,86 %
Fond ropy a energetiky ČP INVEST CZ0008474152 15,96 %

 

Na trzích s akciemi farmaceutických firem to „vře“

Jak už bylo uvedeno výše, současný růst akcií je zčásti hnán i zvýšenou aktivitou na poli fúzí a akvizic. Martin Pecka, portfolio manažer fondu k tomuto v měsíčním reportu Fondu farmacie a biotechnologie ČP INVEST přidává: „Ve farmaceutickém průmyslu pokračuje silná aktivita v oblasti fúzí a akvizic. Nejnovější z nich je snaha amerického farmaceutického gigantu Abbvie o převzetí irské společnosti Shire Pharmaceuticals v hodnotě více než 50 miliard dolarů. Americké farmaceutické společnosti se těmito akvizicemi snaží nejen rozšířit své portfolio léků, ale také využít výhodnějšího firemního zdanění, které je za oceánem a zvláště pak v Irsku výrazně nižší.“

Odvětví má potenciál dalšího růstu

Podle ratingové agentury Fitch má zejména odvětví biotechnologie potenciál dalšího růstu cen akcií. Důvodem je podle této agentury fakt, že prodeje 6 významných amerických biotechnologických společností vzrostl z 27 % na 36 %, a to z důvodu nižšího počtu schválení nových léčiv ze strany FDA. Biotechnologické společnosti by si tak měly i nadále, na rozdíl od výrobců generických léčiv, snáze udržet stávající marže a tržní podíly.

Zdá se tedy, že se podílníci Fondu farmacie a biotechnologie ČP INVEST mohou těšit na další zhodnocení prostředků uložených v tomto fondu.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÝCH INVESTIC
Odeslat žádost o VÝHODNÉ INVESTICE
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz