Nejvýkonnějším českým dluhopisovým fondem za uplynulých 5 let je….

U dluhopisových podílových fondů se velmi často setkáváme s doporučeným investičním horizontem 3- 5 let, pojďme se tedy dnes spolu podívat na to, kterému českému, v korunách denominovanému, dluhopisovému podílovému fondu se v uplynulých pěti letech dařilo nejvíce.

02H46986.jpg
Graf
Hledáte výhodné INVESTICE?


S námi je získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi investují

13 767 445 521Investujte do exkluzivních produktů
-

Náš návrh investic je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

S náskokem zvítězil Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST

Pokud se jen trochu zajímáte o investice a finanční trhy, jistě jste v uplynulých pěti letech zaznamenali, že odborná média ve větší míře věnovala pozornost korporátním dluhopisům. Trhy s firemními dluhopisy byly v tomto období skutečným hitem a vidět je to i na přehledu nejvýkonnějších dluhopisových podílových fondů denominovaných v českých korunách a majících český ISIN. Tím vůbec nejvýkonnějším podílovým fondem se v námi sledovaném období stal s velkým náskokem Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST, který prostředky svých klientů zhodnotil o 71,22 %, druhým v pořadí se pak s odstupem více jak 6 procentních bodů stal HighYield dluhopisový z dílny Investiční společnosti České spořitelny, který prostředky svých klientů zhodnotil o 65,11 %. Velmi velký rozdíl je pak i mezi druhým a třetím místem, celých cca 16 procentních bodů od sebe totiž dělí výkonnosti fondů HighYield dluhopisový a ČS korporátní dluhopisový, kdy druhý zmiňovaný fond zhodnotil prostředky svých klientů o 48,80 %.

 

Přehled nejvýkonnějších českých dluhopisových podílových fondů

denominovaných v CZK

Název fondu

Investiční společnost

Výnos

Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST

ČP INVEST

71,22%

HighYield dluhopisový

ISČS

65,11%

ČS korporátní dluhopisový

ISČS

48,80%

J&T Flexibilní

J&T AM

25,20%

Sporobond

ISČS

23,77%

KB Dluhopisový

Komerční banka

23,30%

CEE Dluhopisový fond

AXA

23,22%

Obligační fond

Pioneer IM

18,95%

Bond mix

ČSOB IS

16,81%

Trendbond

ISČS

14,86%

Pozn. data od 11.10.2008 - 11.10.2013

 

„Náskok“ 6 procentních bodů před druhým v pořadí a 23 procentních bodů před třetím v pořadí skutečně budí údiv. Hlavně i s ohledem na to, že jak High Yield dluhopisový, tak ČS korporátní dluhopisový investují do stejného druhu cenných papírů jako Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST – do firemních obligací.  Fond z dílny ČP INVEST tedy neměl, co se investiční politiky týče, žádnou nespravedlivou výhodu.


Vývoj hodnoty podílových listů českých dluhopisových fondů

denominovaných v CZK

 

K prvenství Fondu korporátních dluhopisů ČP INVEST pomohlo to, že nebyl, v porovnání se svými konkurenty „na bedně“, tak zasažen poklesy finančních trhů způsobených pádem investiční banky LehmanBrothers. I dalšími poklesy trhů se pak Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST vypořádal lépe, než HighYield dluhopisový či ČS korporátní dluhopisový (viz.graf výše).

Nadstandardní výnosy pak nejsou v případě Fondu korporátních dluhopisů hudbou minulosti, své konkurenty překonává i v současnosti. "Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST dokonce i v krátkodobém horizontu překonává naprostou většinu konkurence, výkonnost od počátku roku přes nepříznivé podmínky dosahuje 2,5 %. Byli jsme totiž dobře připraveni jak na růst dlouhodobých úrokových sazeb, tak na neoblíbenost regionu EmergingMarkers", říká Daniel Kukačka, portfolio manažer Fondu korporátních dluhopisů ČP INVEST.

 

Korporátní dluhopisy byly a jsou často tématem odborných médií

 

Menší nahlédnutí směrem do budoucna

Mnozí z vás, kteří se čtením pokračovali, až na tyto řádky jistě zajímá, jak by se mohla vyvíjet cena podílového listu tohoto fondu v budoucnosti. I na to jsme se zeptali Daniela Kukačky, podle kterého bude budoucnost fondu v období 6 – 12 měsíců ovlivňovat více faktorů. "Základním scénářem konzistentním s postupným oživením světových ekonomik je další postupný růst dlouhodobých úrokových sazeb, a pokud nebude konflikt v Sýrii, pak také stabilitu kreditních výnosových spreadů. V tomto scénáři budeme udržovat defenzivní portfolio, v němž nabíhající úrokový výnos by měl převýšit nepříznivý vliv úrokových sazeb podobně, jako tomu bylo doposud. S postupným růstem výnosů do splatnosti (tzn. poklesu cen) dlouhodobých dluhopisů poroste jejich atraktivita do budoucna, klíčový bude timing zvýšení durace portfolia. Nadále důležitý bude výběr emitentů s využitím důkladné fundamentální analýzy, protože s rostoucími úrokovými sazbami začnou mít některé předlužené firmy potíže se splácením", řekl k otázce možného budoucího vývoje fondu Daniel Kukačka.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, investujte výhodně s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich investičních možností kliknutím zde

 

Příležitost dostupná téměř každému

Potenciál budoucích výnosů Fondu korporátních dluhopisů ČP INVEST je dostupný široké veřejnosti, vždyť do tohoto fondu můžete pravidelně investovat už od 500 Kč měsíčně. Minimální výše jednorázové investice pak činí pouhých 3 000 Kč a minimální výše následné investice je 500 Kč. Investici do tohoto fondu si tak může dovolit opravdu každý drobný investor. Samozřejmě, investiční strategie fondu cílí na užší skupinu investorů, samotné investici by tak měla určitě předcházet konzultace s profesionálem. Pokud Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST oslovil i vás a uvažujete tak o investici do tohoto fondu, můžete s poptávkou konzultace kontaktovat i nás. Rádi vám poradíme poté, co nás oslovíte prostřednictvím formuláře uvedeného na této stránce.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÝCH INVESTIC
Odeslat žádost o VÝHODNÉ INVESTICE
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz