Na pohotovostní finanční rezervu se nevyplatí zapomínat

Pokud při spravování Vašich financí pominete vybudování dostatečné finanční rezervy, může se Vám velmi snadno stát, že Vám ani dlouhodobé uzavřené produkty nevydělají tolik, kolik si představujete. Je to právě pohotovostní finanční rezerva, která je základem úspěchu finančního plánování a kterou začíná každý správný finanční plán.
02F16956.jpg
Hodiny
ZÍSKEJTE peníze navíc


S námi to dokážete


jsme na trhu již od roku 1998 a máme již

481 293 klientůZískejte řešení pravidelně získávající významná ocenění
-

Náš návrh řešení je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Pohotovostní finanční rezervou rozumějte velmi likvidní úspory ve výši 3 – 6 měsíčních příjmů. Účelem těchto peněz není přinést Vám zajímavé úroky, ale zabezpečit Vám dostatek manévrovacího prostoru při nečekaných životních situacích, jako jsou nemoc, rozbité auto, ztráta zaměstnání apod.

V případě, kdy máte vybudovánu pohotovostní finanční rezervu, nemusíte nečekané výdaje hradit z nevýhodných úvěrových produktů, jako jsou spotřebitelské úvěry, nebankovní půjčky, kontokorenty či kreditní karty, všechno produkty úročené cca 20% úrokovou sazbou. Nedostanete se tedy do situace, kdy si na stavebním spoření spoříte s úrokovou sazbou 2 % a na druhou stranu splácíte spotřebitelský úvěr s RPSN 20 % (vidíte ten nepoměr v úrokových sazbách?!). Vyhnout se také snáze můžete extrému, kdy budete kvůli nečekaným finančním výdajům rušit Vaše dlouhodobé spořicí a investiční produkty, kdy budete po započtení poplatků na tyto spořicí a investiční produkty realizovat ztrátu (např. u stavebního spoření platíte jednorázově poplatek při uzavření smlouvy bez ohledu na to, jak dlouho budete či chcete spořit).

 

 

vítěz testu finančních poradců
Vytvořte si svůj osobní finanční plán a dosáhněte finanční nezávislosti s vítězem testu finančních poradců. Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci kliknutím zde

 

A je to právě vysoká dostupnost úvěrových produktů, proč na pohotovostní finanční rezervu zapomínáme. Jednoduše jsme se naučili, že pokud řešíme krátkodobý nedostatek financí, sáhneme po úvěru a to bez toho, abychom si spočítali dopad tohoto počítání na naše osobní finance.

Nenechte se tedy při finančním plánování zlákat potenciálem vysokých výnosů či vysokými úrokovými sazbami dlouhodobých spořicích produktů, začněte budovat své finanční portfolio hezky od začátku – od pohotovostní finanční rezervy. Budete pak mít větší pravděpodobnost toho, že se Vaše dlouhodobé spořicí a investiční produkty dožijí termínu splatnosti a že je nebudete muset ukončit po první poruše pračky, auta či několikatýdenní nemoci.

Tipy, jak vybudovat a spravovat pohotovostní finanční rezervu

  • část peněz mějte uloženu vždy na spořicím produktu bez výpovědní lhůty (peníze máte okamžitě k dispozici)
  • menší část peněz mějte uloženu na spořicích produktech s krátkou výpovědní lhůtou, např. týden či měsíc (dosáhnete tak vyšších úrokových sazeb)
  • pohotovostní finanční rezervu vždy doplňujte poté, co jste z ní vybrali část peněz
  • pohotovostní finanční rezervu drže v českých korunách (někteří dobrodružnější střadatelé mohou podlehnout svodům vyšších úrokových sazeb měn, jejichž kurz rychle kolísá. Toto je rizikové s ohledem na to, že v době, kdy peníze budete potřebovat, bude směnný kurz pro Vás velmi nevýhodný a Vy tak proděláte).

 

Zaujala Vás myšlenka pohotovostní finanční rezervy a nevíte, jak s jejím budováním začít? Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím formuláře na této stránce s žádosti o bezplatnou a nezávaznou konzultaci. Rádi Vám poradíme a pomůžeme vybudovat kvalitní pohotovostní finanční rezervu.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Odeslat žádost o návrh VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Máte dotaz k finančnímu plánu?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz