Očkování proti pneumokokovým infekcím u pojištěnců nad 65 let věku

08.10.2015 | redakce | Tiskové zprávy
Všeobecná zdravotní pojišťovna oznamuje, že hradí nepovinné očkování proti pneumokokovým infekcím pro pojištěnce starší 65 let včetně očkovací látky.
VZP_01_100×90.gif

Je zajištěna vakcína, která je hrazena plně, tedy bez doplatku pro pojištěnce. U indikovaných pojištěnců je tato očkovací látka vykazována jako ZULP s kódem 0085172 a to do výše 482,33 Kč za jednu dávku (od 1.10.2015), dle aktuálního číselníku. Pojištěnec, který si zvolí nákladnější očkovací látku, doplatí rozdíl v ceně mezi zvolenou variantou a výše uvedenou, nejméně nákladnou, variantou u svého lékaře.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes a chraňte své zdraví s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Pojištěnci, kteří spadají do pravidelného povinného očkování proti pneumokokovým nákazám dle platné Vyhlášky o očkování proti infekčním nemocem,  např. v léčebnách dlouhodobě nemocných, domovech pro seniory, se i nadále na úhradě očkování nepodílí.Výkon očkování včetně očkovací látky je v tomto případě  plně hrazen zdravotní pojišťovnou.