Pět věcí, které byste měli vědět o své současné hypotéce

Získali jste hypoteční úvěr za skvělou úrokovou sazbu? Gratulujeme, vaše radost je však ale možná předčasná. Úroková sazba je jen pouhou částí soukolí s názvem hypoteční úvěr, přičemž ostatní části jsou stejně významné, a bylo by dobré je znát. V případě že již hypoteční úvěr máte, jedná se o následující.

78454305.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

1. Počátek fixace úrokové sazby

 

Znát počátek fixace úrokové sazby je dobré zejména proto, abyste byli schopni určit její konec a včas tak začít řešit případné refinancování hypotečního úvěru. Ke konci fixace stávající úrokové sazby se totiž můžete ocitnout v situaci, kdy vám stávající banka nabídne pro vás neakceptovatelnou úrokovou sazbu, a kdy se vyplatí převést svůj hypoteční úvěr k jiné bance. Na toto máte ovšem pouze pár týdnů, a je tedy důležité „nezaspat“. Přehled počátku fixace úrokové sazby u jednotlivých bank najdete v níže uvedené tabulce.

 

Banka Počátek fixace úrokové sazby
Česká spořitelna podpisem úvěrové smlouvy
ČSOB dnem schválení úvěru
Hypoteční banka dnem schválení úvěru
Komerční banka ke 14. dni v měsíci
LBBW podpisem úvěrové smlouvy
mBank podpisem úvěrové smlouvy
Raiffeisenbank 15.-18. den v měsíci
Unicredit Bank od zahájení čerpání
Volksbank Podpisem úvěrové smlouvy
Wüstenrot hypoteční banka podpisem úvěrové smlouvy

 

2. Odhad ceny nemovitost

 

iMáte k dispozici odhad ceny nemovitosti, který jste si nechali zhotovit při vyřizování hypotečního úvěru? Pokud ano, můžete tento odhad použít ke konci fixace stávající úrokové sazby při refinancování úvěru (banky zpravidla akceptují hodnotu určenou v tomto odhadu). Tím se pochopitelně také zvyšuje pravděpodobnost úspěšného refinancování, odpadá totiž nutnost vyhotovení nového odhadu a čekání na jeho zpracování ze strany smluvního znalce banky. Pokud tento odhad nemáte, kontaktujte odhadce, který vám odhad zpracovával, a požádejte jej o další vyhotovení tohoto odhadu. Pokud jste si nechali zpracovat tzv. interní odhad, počítejte při refinancování úvěru se zdržením, a raději tak začněte refinancování řešit dříve.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes a financujte své bydlení s vítězem testu finančních poradců. Na splátce hypotéky ušetříme klientům v průměru 700 Kč měsíčně. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci kliknutím zde

 


3. Úvěrové pojištění

 

Pokud máte rádi jistotu, a sjednali jste si společně s hypotékou i úvěrové pojištění, je na místě znát rizika, proti kterým jste pojištěni. Pokud jste šli volbou nízkého pojistného, nemusí vás úvěrové pojištění chránit proti všem rizikům. Rozsah úvěrového pojištění najdete v pojistné smlouvě. Pokud některé z rizik chybí,  zvažte možnost pojištění těchto rizik v rámci jiné pojistky. Řešit nucený prodej nemovitosti z důvodu nesplácení hypotečního úvěru určitě není to, co byste chtěli zažít.


4. Možnost odkladu splátek

 

Řada bank nabízí u svých produktů možnost odkladu splátek, to je ovšem možné pouze v případě, že máte hypoteční úvěr se splatností kratší, než je maximální doba splatnosti tohoto úvěru. Máte-li třicetiletou splatnost hypotéky, která je zároveň její maximální splatností, není již kam tyto splátky „odkládat“. V tomto případě navyšte svou finanční rezervu pro případ neočekávaných nepříjemností.


5. Pojištění nemovitosti

 

Pojištění nemovitosti je při žádosti o hypoteční úvěr podmínkou. Bude-li vaše nemovitost poškozena, budete mít možnost z pojistného plnění tuto nemovitost uvést do původního stavu. Pozor ovšem na to, aby nebyla vaše nemovitost „podpojištěna“. Pokud se pojistná částka nerovná ceně nemovitosti, může se stát, že budete muset svou nemovitost opravit částečně i ze své kapsy.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce