Platíte za finanční produkty či předčasné výběry našetřených peněz? V tom případě akutně potřebujete finanční plán

V první části dnešního příspěvku Vám řekneme o finančních produktech, které můžete mít už při příjmu 15 000 Kč měsíčně zdarma. V druhé části bychom na Vás rádi apelovali: platíte bankám, spořitelnám, investičním společnostem či státu peníze za předčasnou výpověď? V tom případě akutně potřebujete finanční plán.
img_172.jpg
Hodiny
ZÍSKEJTE peníze navíc


S námi to dokážete


jsme na trhu již od roku 1998 a máme již

481 293 klientůZískejte řešení pravidelně získávající významná ocenění
-

Náš návrh řešení je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

I kvalitní finanční produkty můžete mít zdarma

Máte čistý příjem vyšší jak 15 000 Kč měsíčně a přesto bance platíte poplatek za vedení běžného účtu či výběry z bankomatu? Vězte, že i kvalitní účet s neomezeným výběrem z bankomatů po celé České republice můžete mít zdarma, stejně jako vedení běžného účtu. A nemusíte přitom ani využívat nabídky bank bez sítě kamenných poboček (pokud máte z nějakého důvodu averzi k internetovým bankám).

Zaplatíte (či můžete zaplatit) měsíčně bezhotovostními platbami u obchodníků (i na internetu) 5 000 Kč a více a přesto Vaše odměny na kreditní kartě nepřevýší poplatek za její vedení? Či dokonce kreditní kartu pro bezhotovostní platby nevyužíváte vůbec? V tom případě se zbytečně připravujete o desítky či možná stovky korun měsíčně.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Spravujte své finance s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Potřebujete čas od času finančně vypomoci a proto „dobrovolně“ platíte bance peníze za rezervaci zdrojů na běžném účtu? Chyba! S příjmem 15 000 Kč (i menším v případě, že běžný účet používáte aktivně), můžete mít kontokorent, u kterého platíte pouze v případě, že z něj začnete čerpat peníze (u více „prémiových“ účtů dokonce můžete mít správu kontokorentu naprosto zdarma).

Zároveň platí, že i u kreditních karet s nulovým poplatkem za vedení můžete získávat slevy v řádu desítek procent v rámci věrnostních programů! Vy ještě kupujete jídlo či dovolenou za běžnou cenu? To je chyba…

Cestovní pojištění pro celou rodinu na měsíc můžete mít už za pár desítek korun, tedy alespoň, že si cestovní pojištění sjednáváte jako držitel některé z kreditních karet. Opět, pokud kartou platíte 5 000 Kč měsíčně a více, odměna z karty Vám bez problémů cestovní pojištění zaplatí. Jedná se přitom o cestovní pojištění z nabídky velkých a seriózních pojišťoven.

„Cena“ za předčasné ukončení finančního produktu může šplhat do desítek tisíc korun

Chyb ve finančním plánování se dopouštíte i tehdy, pokud finančním institucím platíte poplatky za předčasné výběry peněz z termínovaných vkladů, pokud přicházíte o státní podporu u stavebního spoření z důvodu nedodržení 6 leté vázací lhůty, či reálně dosahujete ztráty u investic z důvodu nedodržení investičního horizontu, či státu odvádíte daň z příjmu kvůli nedodržení daňového testu. Na rozdíl od případů uvedených v první části, kdy lze ušetřit desítky či nižší stovky korun měsíčně, předčasným ukončováním finančních produktů můžete snadno přijít o tisíce až desítky tisíc korun (např. ztráta státní podpory ve výši 10 000 Kč v případě vypovězení smlouvy o stavebním spoření v 5. roce trvání).

Pokud poplatky za předčasné ukončování produktů platíte (jednoduše proto, že potřebujete doposud našetřené/investované peníze), mělo by pro Vás být sestavení kvalitního finančního plánu prioritou.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Odeslat žádost o návrh VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Máte dotaz k finančnímu plánu?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz