Poplatky za poskytnutí a správu hypotéky v roce 2015 – po „humbuku“ zpět do starých kolejí

Debata o možnosti vracení poplatku za vedení úvěrového účtu je již dávno pryč a banky tak již nemají příliš motivaci tento poplatek neúčtovat, nebo na něj dávat „akční nabídky“. Majitelé hypoték v České republice tak za vedení tohoto účtu u většiny bank zaplatí měsíčně 150 Kč a více. Banka není charita a poté, co se zákazníci stali velmi citliví na výši úrokové sazby, nezbývá, než peníze vydělávat jinde…
dv1694024.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Poplatek za vedení úvěrového účtu si účtují všechny banky s výjimkou Raiffeisenbank, Expobank, GE Money bank, Equa bank a mBank (pozn. jedná se o stav, kdy si zákazník nesjedná službu, kdy mu poplatek účtován není. Ovšem, výměnou za vyšší úrokovou sazbu či sjednání jiného finančního produktu).

 

Výše měsíčního poplatku za vedení úvěrového účtu k hypotéce u jednotlivých bank

Banka

Výše měsíčního poplatku

Česká spořitelna

150 Kč

Equa bank

0 Kč

Expobank

0 Kč

GE Money Bank

0 Kč

Hypoteční banka

150 Kč

Komerční banka

150 Kč

mBank

0 Kč

Raiffeisenbank

0 Kč

Sberbank

150 Kč

Unicredit Bank

200 Kč

Wüstenrot hypoteční banka

150 Kč

 

Výše poplatku za chválení hypotéky či přípravu úvěrové dokumentace (banky tento poplatek nazývají různě, v podstatě se však jedná o to samé – poplatek spojený s prací na přípravě úvěrové složky a schvalování úvěru) dnes jen zřídka přesáhne částku 5 000 Kč (ještě před 2 – 3 roky byste na tomto poplatku zaplatili i částku až 25 000 Kč). Většina bank má dnes tento poplatek pevně daný, bez ohledu na výši hypotéky, pouze Expobank tento poplatek stále počítá procentní částkou ze schvalované hypotéky. Česká spořitelna, GE Money Bank, Raiffeisenbank a Sberbank tento poplatek neúčtují.

 

Výše jednorázového poplatku za schválení hypotéky u jednotlivých bank

Banka

Výše poplatku

Česká spořitelna

0 Kč

Equa bank

2 800 Kč

Expobank

0,25 % z objemu úvěru, min. 2 900 Kč

GE Money Bank

0 Kč

Hypoteční banka

3 900 Kč

Komerční banka

2 900 Kč

mBank

4 000 Kč

Raiffeisenbank

0 Kč

Sberbank

0 Kč

Unicredit bank

2 500 Kč

Wüstenrot hypoteční banka

2 400 Kč

 

Raději vyšší úrokovou sazbu, než poplatky

Co je důležité zmínit… Na poplatcích spojených s hypotékou zaplatíte během fixace úrokové sazby řádově vyšší stovky korun měsíčně. Toto je částka, která snadno „vymaže“ rozdíl v úrokové sazbě, kdy Vám banka sice na začátku slíbí nižší úrokovou sazbu než konkurence, ale na druhou stranu si účtuje poplatky za služby, které má jiná banka (ta s vyšší úrokovou sazbou zdarma). Nevýhodou je zde to, že zatímco peníze zaplacené na vyšší úrokové sazbě si můžete odečíst od základu daně, poplatky už nikoliv. Spíše se tedy vyplatí vzít si hypotéku s vyšší úrokovou sazbou bez dalších poplatků, než hypotéku s nízkou úrokovou sazbou zatíženou poplatky.

Pokud Vás zajímá, jak by celkové náklady na úvěr mohly vypadat ve Vašem konkrétním případě, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatné a nezávazné posouzení Vašich možností.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce