Porovnáváte hypotéky na výstavbu? A jste si jisti, že vybíráte správně?!

U hypotéky s postupným čerpáním nerozhoduje o výhodnosti pouze úroková sazba a poplatek za poskytnutí hypotéky. V potaz je nutné vzít i poplatek za jednotlivá čerpání, který v součtu může vyšplhat na částku 5 000 Kč – 10 000 Kč.
ISS_2834_00546.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

A to zejména v případě, kdy výstavbu řešíte s větším počtem menších firem, které po Vás chtějí průběžně platit faktury za práci a materiál (u 1 velkého dodavatele lze předpokládat, že budete platit spíše větší částky v menší frekvenci). Na tento poplatek je dobré dát si pozor i v případě, kdy stavíte svépomocí. Banky si přitom za toto čerpání většinou účtují poplatek 500 Kč. Rozdíly najdeme v tom, kolik čerpání dává banka na začátku zdarma. Najdou se samozřejmě i finanční domy, které tento poplatek svým klientům neúčtují vůbec.

Těmito institucemi jsou Komerční banka a Wüstenrot hypoteční banka, které Vás poplatkem za proplácení faktur nezatěžuje vůbec. Na druhou stranu, GE Money Bank Vám tento poplatek naúčtuje už při prvním čerpání, viz tabulka níže.

 

Výše poplatku za čerpání hypotéky u jednotlivých bank

Čerpání

Částka a počet čerpání zdarma

Unicredit Bank

1. čerpání zdarma, další 500 Kč

Hypoteční banka

1. čerpání zdarma, další 500 Kč

Česká spořitelna

1. čerpání zdarma, další 500 Kč

Komerční banka

zdarma

Raiffeisenbank

2 čerpání zdarma, další 500 Kč

Expobank

2 čerpání zdarma, další 500 Kč

Sberbank

3 čerpání zdarma, další 500 Kč

GE Money Bank

500 Kč

Wüstenrot hypoteční banka

zdarma

Equa bank

5 a další čerpání 500 Kč

mBank

4 a další čerpání 500 Kč

 

Hypotéka s vyšší úrokovou sazbou může být výhodnější, než hypotéka s nižší úrokovou sazbou

V případě, že stavíte svépomocí a potřebujete, aby Vám banka průběžně vyplácela faktury za materiál, může počet čerpání po dobu výstavby dosáhnout až 20 – 50 kusů (podle toho, kolika penězi disponujete a do jakých „balíků“ jste schopni faktury dávat), při vynásobení výše uvedeného počtu čerpání částkou 500 Kč se dostáváme na 10 000 Kč – 25 000 Kč zaplacených na poplatcích (toto je už je ale krajní varianta, u menších rodinných domů se počet čerpání pohybuje mezi 5 – 15 kusy).

Už se tedy vyplatí přemýšlet o tom, jestli si raději nevzít hypoteční úvěr s vyšší úrokovou sazbou, ovšem s nulovými poplatky za čerpání. V potaz je dále nutné vzít i poplatky spojené s poskytnutím a vedením hypotéky (tomuto tématu jsme se věnovali v jiném článku na webu Penizenavic.cz). Částku zaplacenou na vyšších úrocích si totiž můžete odečíst od základu daně, poplatky spojené s hypotékou však nikoliv.

Pokud Vás zajímá, jak by celkové náklady na hypotéku (po započítání všech poplatků) mohly vypadat ve Vašem konkrétním případě, kontaktujte nás s žádostí o bezplatné a nezávazné posouzení Vašich možností prostřednictvím formuláře uvedeného na této stránce.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce