Předběžné schválení hypotéky – o co jde a na co si dát pozor?

Předběžné schválení hypotéky pro vás může být jistotou získání hypotéky, cestou k opravdu nízké úrokové sazbě, ale také řetězem, kterým si vás k sobě připoutá první banka, ve které o předběžné schválení požádáte.

02F16669.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

O co se vlastně jedná?

Tzv. předběžné schválení hypotéky je prověření vaší schopnosti splácet hypotéku a hlavně prověření vaší platební morálky v minulosti v bankovních i nebankovních registrech. Toto prověření pak probíhá na základě vámi podepsaného souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Předběžné schválení jako jistota získání hypotéky a nízké úrokové sazby

Předběžné schválení hypotéky je krokem, který se svými klienty absolvuje každý kvalitní hypoteční specialista. Předběžné schválení hypotéky je pro vás totiž zárukou toho, že vám hypotéka nezamítne hypotéku v době, kdy již budete mít zaplacený odhad ceny nemovitosti a zkompletovanou žádost o hypotéku.

Další výhodou prověření vaší platební historie ze strany banky je získání nižší úrokové sazby, resp. její snazší vyjednání.

Standardně totiž platí, že nabídka úrokové sazby bez prověření vaší platební historie je nabídkou „naslepo“, kdy daná banka de facto neví, s kým má tu čest. Podstatně hůře se pak vyjednávají slevy na úrokových sazbách.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Financujte své bydlení s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Na druhou stranu, pokud byla vaše platební morálka v historii perfektní a banka má před samotným „ostrým“ schválením hypotéky informaci o tom, s kým má tu čest, je pro vás či vašeho hypotečního konzultanta vyjednávání slev na úrokových sazbách podstatně snazší.

Nenechte se vlákat do pasti

Předběžné schválení hypotéky se pro vás také může velmi snadno stát pastí.

Je třeba si uvědomit, že bankovní poradci jsou placeni za to, že svému zaměstnavateli (bankám) získávají nové obchody (hypotéky). Při samotném předběžném schvalování má pak bankovní poradce na výběr:

1. Prověřit vaši platební historii, poskytnout vám slevu na úrokové sazbě a čekat, jestli se rozhodnete pro hypotéku u jeho banky

2. Prověřit vaši platební historii v registrech, zapsat vám do bankovního registru toto prověřování jako žádost o úvěr a mít téměř jistotu toho, že si hypotéku vezmete u něj (na pobočce banky, u které pracuje).

O co jde?

Předběžné schválení o hypotéku může (ale nemusí) být posouzeno jako závazná žádost o hypotéku, kdy je tato žádost zanesena do vašeho účtu v bankovním registru. Pokud byste následně žádali o hypotéku u jiné banky, budou tyto banky počítat do vašich výdajů i splátku této předběžně schválené hypotéky u jiné banky. To v drtivé většině případů znamená nedostatečnou bonitu (schopnost splácet) a tím pádem zamítnutí hypotéky u této (jiné) banky.

 

Předběžné schválení hypotéky může být posouzeno jako závazná

žádost o hypotéku


Kromě toho se vám také může velmi snadno stát, že budete „připoutáni“ ke konkrétní pobočce konkrétní banky, čímž vám odpadá i možnost vyjednání nižší úrokové sazby na jiné pobočce stejné banky (na různých pobočkách stejných bank lze získat různé úrokové sazby).

Asi není třeba zdůrazňovat, že v tomto případě již odpadá motivace pobočky, která si vás k sobě připoutala, poskytnout vám slevu na úrokové sazbě.

Jak se nespálit?

To, jestli se při předběžném schvalování hypotéky spálíte či nikoliv záleží čistě na povaze bankovního poradce, tzn., je velmi těžké se vyvarovat komplikacím.

Jistotou férového jednání je pro vás spolupráce s nezávislým odborníkem, tzn. člověkem spolupracujícím s více bankami, který je odměňován bankou za úspěšně vyřízenou hypotéku.

Tento hypoteční specialista je totiž placen bankou, u které vám vyřídí hypotéku a to na základě vašeho podpisu na formuláři banky potvrzujícím to, že jste klientem daného hypotečního specialisty.

 

vítěz testu finančních poradců
Poraďte se o hypotéce s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Hypoteční specialista má tak do poslední chvíle extrémní motivaci k poskytování perfektních služeb tak, abyste si nešli stejnou hypotéku vyřídit na pobočku. V našem případě pak také na tom, aby si vás k sobě nepřivázal bankovní poradce konkrétní pobočky. V obou případech by totiž hypoteční specialista přišel o odměnu v podobě provize.

Skutečnost, že je hypoteční specialista odměněn až po úspěšném schválení úvěru na základě vašeho potvrzení pro vás také může být důvodem pro spolupráci s tímto specialistou. S kým jiným totiž spolupracovat, než s člověkem, který je odměněn ze strany banky pouze v případě vaší naprosté spokojenosti (nejnižší úroková sazba, poplatky, perfektní servis)?

O bezplatné a nezávazné porovnání hypoték s nabídkou nejvýhodnější úrokové sazby můžete požádat i zde, a to prostřednictvím kontaktního formuláře uvedeného na této stránce.

 

Autor: Petr Rozkošný
Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce