Předhypoteční úvěr Hypoteční banky = až 5 000 000 bez zajištění na dobu 12 měsíců

Předhypoteční úvěr Hypoteční banky zpřístupňuje obyvatelům ČR možnost koupě nemovitosti, jíž po přechodnou dobu není možné ručit, a to i v případě, kdy žadatel o hypotéku nemá jinou nemovitosti k zástavě.
02I26062.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Bez zajištění můžete získat až 85 % ceny nemovitosti, maximálně však 5 000 000 Kč (naopak minimální výše úvěru činí 200 000 Kč). Fixace úrokové sazby je pevně stanovena na 1 rok (s ohledem na to, že maximální splatnost tohoto úvěru je 12 měsíců). Účelem předhypotečního úvěru může být:

  • financování privatizace bytového fondu (koupě bytu od obce/města/státu)
  • financování koupě stavebního pozemku od obce/města/státu
  • financování koupě/výstavby bytů a rodinných domů v rámci developerských projektů
  • financování družstevních bytů
  • koupě nemovitosti v rámci insolvenčního řízení, dražby

Jak je to s ručením?

Předhypoteční úvěr je úvěr nezajištění nemovitostí, bance v době sjednání tohoto úvěru pouze prohlašujete, že do doby 12 měsíců tento předhypoteční úvěr splatíte standardním hypotečním úvěrem, který zajistíte kupovanou nemovitostí.

Praktický příklad

Manželé Novákovi mají možnost koupě bytu od města s tím, že byt bude převeden do osobního vlastnictví do 6 měsíců od zaplacení kupní ceny.

Manželé Novákovi tedy 1. 7. 2015 požádali o předhypoteční úvěr u Hypoteční banky s tím, že bance zároveň předložili potvrzení města o tom, že byt bude převeden do osobního vlastnictví.

Spolu s předhypotečním úvěrem Novákovi žádají u Hypoteční banky i o standardní hypoteční úvěr, kterým bude v době po převodu bytu do osobního vlastnictví splacen předhypoteční úvěr.

1. 8. 2015 manželé Novákovi čerpali předhypoteční úvěr a zaplatili kupní cenu městu.

1. 10. 2015 došlo ke změně v listu vlastnictví s tím, že majiteli bytu se stávají manželé Novákovi. Ti o tomto informují banku, vkládají návrh na vklad zástavního práva na byt (ten, který v červenci koupili od města) a čerpají hypoteční úvěr, kterým splácí předhypoteční úvěr

Jsou nějaká omezení u hypotečního úvěru, kterým je splácen předhypoteční úvěr?

 

Oproti standardní nabídce zde žádná omezení nejsou. Sami si (s ohledem na svůj věk) můžete zvolit splatnost úvěru i dobu fixace. Stejně tak můžete získat slevu na úrokové sazbě za sjednání úvěrového pojištění, pojištění nemovitosti a běžného účtu u ČSOB či Poštovní spořitelny.

Hypoteční banka i v tomto případě standardně započítává příjmy a výdaje žadatelů o úvěr. Jednoduše, máte stejné podmínky jako člověk, který žádá o hypoteční úvěr bez předhypotečního úvěru.

Pokud se Vám tedy naskytla možnost výhodné koupě nemovitosti s tím, že jí budete moci ručit až v budoucnosti, určitě se zajímejte o to, jaké jsou Vaše možnosti čerpání předhypotečního úvěru u Hypoteční banky. Vaše možnosti Vám rádi zjistíme i my, stačí, když nás kontaktujete prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce