Příjmy ze zaměstnání v zahraničí – počítat s nimi umí většina bank, každá ale jinak

Náš dnešní článek je určen tzv. pendlerům, kteří jsou občany České republiky a zároveň mají příjem ze zaměstnání v zahraničí. V čem se jednotlivé banky liší při započítávání tohoto příjmu? V přepočtu mzdy v cizí měně do českých korun.

kalkula_ka__po__t_n_.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Jak již bylo uvedeno výše, s tímto druhem příjmů umí pracovat všechny námi zkoumané banky (jen Wüstenrot hypoteční banka a Raiffeisenbank veřejně nekomunikují způsob přepočtu mzdy ze zahraničí. Každá z bank si určuje svůj vlastní koeficient, kterým mzdu v cizí měně přepočtenou do české koruny vynásobí (banky se tímto chrání proti případným změnám směnných kurzů v budoucnosti).

 

V níže uvedené tabulce je přehled toho, jakou část mzdy přepočtené do českých korun jednotlivé banky akceptují jako příjem žadatele o hypotéku. Například v Unicredit Bank započítávají 80 % přepočteného příjmu, tj. pokud žadatel o hypotéku vydělává 1 500 eur, což v přepočtu činí 40 500 Kč, Unicredit Bank tomuto žadateli započítá do bonity 32 400 Kč.

 

Část přepočtené mzdy, kterou jednotlivé banky započítávají do bonity žadatele o hypotéku

Banka

Část přepočteného příjmu započítaného do bonity

Unicredit Bank

80%

Hypoteční banka

85%

Česká spořitelna

90%

Komerční banka

80%

Raiffeisenbank

x

Expobank

90 % (mzda v eurech), 80 % (mzda v jiných měnách)

Sberbank

85%

Wüstenrot hypoteční banka

x

Equa bank

85%

mBank

zadáno v kalkulátoru hypotéky

 

Podmínky na dokládání příjmů jsou stejné, někde mírně přísnější

Banky shodně vyžadují doložení příjmů potvrzením od zaměstnavatele, případně i výpisy z běžného účtu. Pro akceptaci příjmů ze zaměstnání v zahraničí platí stejné, někde mírně přísnější podmínky, jako u příjmů z České republiky, tj.:

  • pracovní smlouva by měla být v ideálním případě uzavřena na dobu neurčitou
  • žadatel o hypotéku se nenachází ve zkušební ani výpovědní lhůtě
  • mzda je vyplácena bezhotovostním způsobem

 

Rozdíly v tom, jakou část přepočtené mzdy banky akceptují, nejsou příliš vysoké a u velké části žadatelů o hypotéku s příjmem ze zaměstnání v zahraničí nehrají žádnou větší roli. Pouze v případě, že máte nízké příjmy a k získání hypotéky potřebujete každou korunu, nabízí naději banky, které započítávají 90 % přepočteného příjmu, tj. Česká spořitelna, Expobank.

Mám příjmy ze zaměstnání v zahraničí a chci žádat o hypotéku, kde začít?

Ještě, než se vydáte do jednotlivých bank s žádostí o informace, je vhodné Váš záměr čerpání hypotéky konzultovat s nezávislým odborníkem, který Vám v rámci předběžných kalkulací sdělí, v jakých bankách máte šanci na získání úvěru. Ušetříte si tak zbytečné „obíhání“ bank a zklamání se zamítnutých žádostí. Pokud o takovou konzultaci máte zájem, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatné a nezávislé poradenství.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce