Proč využít služeb finančního poradce?

Bývaly doby, kdy jsme měli v Liberci v jedné ulici dvě zásadní instituce. Tou první byla Česká spořitelna, druhou Česká pojišťovna. Tím začínal a končil náš finanční svět. Zde jsme vždy uspokojili všechny finanční potřeby.

poradce_03_mlady_par.jpg
Hodiny
ZÍSKEJTE peníze navíc


S námi to dokážete


jsme na trhu již od roku 1998 a máme již

481 293 klientůZískejte řešení pravidelně získávající významná ocenění
-

Náš návrh řešení je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Proč využít služeb finančního poradce?

V pojišťovně jsme si pojistili byt, úraz, auto nebo jsme si třeba sjednali sdružené pojištění pracujících. Ve spořitelně jsme si zřídili sporožiro či požádali o novomanželskou půjčku. Bylo to fajn, protože jsme nemuseli přemýšlet, kam máme jít. Dnes je ale vše jinak. Všechny pojišťovny, banky, fondy by se již do oné ulice ani nevešly. Ve městě jich najdeme hned několik desítek. Každá společnost nám tvrdí, že jejich produkty jsou nejlepší, že jejich ceny jsou nejvýhodnější…

Jak si v široké nabídce produktů vybrat?

Každého z nás určitě občas napadne, že by bylo nejlepší na všechny finanční instituce a jejich služby zapomenout. Jenže jde to? Můžeme si dovolit nepojistit svůj majetek? Můžeme ze svého života vynechat peníze? Dokážeme neplatit? Bohužel ne. Jednou z možností, jak si v široké nabídce produktů vybrat, je popadnout to první, co nám přijde pod ruku. Jednoduše si vezmeme produkt, který nám byl doporučen jako nejlepší. To je sice možné řešení, jenže získáme jen to nejlepší z dané firmy. Takových firem ovšem najdeme na trhu desítky. A pokud máme aspoň trochu „štěstí“, může se stát, že budeme mít sice nejlepší produkt od dané firmy, ale zároveň ten nejhorší na trhu. Jenže takové řešení asi nikomu radost neudělá. Jak v nabídce produktů vybrat ten nejlepší? Dalším z možných řešení je porovnání všech nabídek s našimi potřebami. Pak už jen stačí sledovat trh a s postupem času využít nové, pro nás výhodnější produkty. To je ovšem práce na plný úvazek. Můžeme si ale dovolit kromě vlastní práce věnovat řadu hodin finančním otázkám? Většina z nás pravděpodobně ne. Potom zbývají jen dvě možnosti, a to koupit si to první, na co narazíme, nebo si najít někoho, kdo nám s řešením finančních otázek poradí.

Konzultant s financemi poradí

Kdo se nechce financemi zabývat sám, hledá osobu, která projde celý trh a vybere nejlepší produkty. Hledáme někoho, kdo bude mít na prvním místě náš vlastní zájem, nikoli zájem institucí, které finanční produkty nabízejí. Požadujeme, aby se nám věnoval dlouhodobě a sledoval všechny naše finanční potřeby. Chceme někoho, kdo by o naši rodinu pečoval dlouhodobě a poskytoval ji kompletní finanční servis. Jedině tak můžeme být připraveni na všechny situace, které nám život do cesty postaví. Všechny tyto požadavky splní finanční konzultant. I když se nám podaří najít nezávislého konzultanta, jen těžko můžeme věřit tomu, že by sám dokázal zmapovat veškeré možnosti na trhu. Každý finanční konzultant potřebuje ke své práci dokonalé zázemí. To mohou poskytnout jen velké a zavedené poradenské společnosti. Jen ty nabízejí svým poradcům databázi produktů a profesionálně sestavený finanční plán.

Na světě existuje řada různých povolání. Všechna jsou potřebná a svým způsobem důležitá. Existuje ale jen pár povolání, která umožňují změnit osud dalších lidí. Jsou povolání, která člověk může vykonávat s opravdovou hrdostí. Jsou povolání, která mají opravdový smysl. Jedním z nich je právě práce finančního konzultanta.

František Rejzek

Autor článku je oblastním manažerem společnosti Broker Consulting

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Odeslat žádost o návrh VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Máte dotaz k finančnímu plánu?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz