RAIFFEISENBANK NA MEZINÁRODNÍM STROJÍRENSKÉM VELETRHU V BRNĚ

16.09.2015 | redakce | Tiskové zprávy

Novinky v korporátním bankovnictví představí Raiffeisenbank ve dnech 14. až 18. září na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

Novinky v korporátním bankovnictví, zejména pak v oblasti zvýhodněných úvěrů a exportního financování, představí Raiffeisenbank ve dnech 14. až 18. září letošního roku na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Specialisté Raiffeisenbank jsou připraveni návštěvníkům poskytnout např. poradenské služby v oboru Trade Finance či projednat konkrétní potřeby klientů pro financování zahraničního obchodu.

RB_logo_pure.png

České ekonomice se letos mimořádně daří, a to i díky tuzemským exportérům. Velká část prezentace Raiffeisenbank bude proto rovněž věnována nástrojům exportního financování.

„Vzhledem k rozsáhlému regionálnímu zastoupení mezinárodní skupiny disponujeme dlouhodobými praktickými znalostmi nejvýznamnějších exportních destinací českých firem i řady dalších exportně zajímavých teritorií, jako jsou např. země EU, Latinská Amerika, Balkán, státy bývalého Sovětského svazu, Čína, Jižní Korea a další,“ říká místopředseda představenstva Raiffeisenbank Rudolf Rabiňáka dodává: „Klientům tak můžeme nabídnout informace o obchodních zvyklostech daného teritoria, bankách a platebních podmínkách, a to včetně zajištění rizik konkrétní exportní zakázky a zajištění proti výkyvům měnových kurzů.“

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Spravujte své finance s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Návštěvníci veletrhu se mohou samozřejmě těšit i na nabídku Raiffeisenbank pro malé a střední firmy. „Pro tyto klienty máme připraveny atraktivní úvěry bez požadavku na zajištění a dále pak i tzv. Zelený úvěr, který byl nedávno oceněn v soutěži GEEN Zelená banka,“ doplňuje Rudolf Rabiňák.

Zelený úvěr

V rámci podpory Evropské investiční banky mohou klienti získat dotaci až 14 procent z čerpaného úvěru a současně i sníženou sazbu, a to na investiční úvěry pro malé a střední podniky týkající se výměny výrobního zařízení. Cílem je podpořit investice do energetických úspor a přispět ke snížení firemních nákladů na energie. Nabídka je platná až do konce letošního roku, kdy musí být nové zařízení vyfakturováno a zaplaceno.

Úvěr na investice s podporou EU

Malé a střední firmy mají díky záruce Evropského investičního fondu možnost získat od Raiffeisenbank splátkový úvěr do výše 20 milionů Kč na investice či pracovní kapitál bez požadavku na zajištění. Tato záruka je pro klienty Raiffeisenbank zcela zdarma. Navíc v období od 10. září do 10. října 2015 nabízí banka tento úvěr bez poplatku za zpracování.

Stánek Raiffeisenbank naleznou návštěvníci veletrhu v pavilonu Z, expozice č. 6.