Refinancování hypotéky k Hypoteční bance bez prokazování příjmů – v jakých případech je možné?

Pokud se Vám nelíbí chování banky, u které právě máte hypotéku s končící fixací úrokové sazby, nebo se Vám nelíbí sazba, kterou Vám banka pro nové období nabídla, můžete svoji hypotéku snadno a rychle převést k Hypoteční bance. V některých případech dokonce i způsobem, který nevyžaduje prokazování příjmů. Kdy je takové refinancování možné, to se dozvíte na následujících řádcích.
kalkula_ka__po__t_n_.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Na začátek si řekněme, jaký typ úvěru lze takto refinancovat. Ať nevzbuzujeme falešné naděje lidí, kteří potřebují refinancovat:

  • neúčelové úvěry
  • hypotéky poskytnuté v zahraničí
  • svoji současnou hypotéku/půjčku/úvěr splácejí po dobu méně jak 12 měsíců

 

Z toho nám vyplývá, že zjednodušené refinancování lze použít pro refinancování účelových půjček, úvěrů, překlenovacích úvěrů a účelových hypotéky. Platí přitom, že o hypotéku u Hypoteční banky musí žádat všichni původní dlužníci uvedení ve smlouvě o úvěru, který chcete refinancovat k Hypoteční bance. Předmětem či objektem úvěru (tj. typem nemovitosti, na který si půjčujete/kterým ručíte) může být: stavební pozemek, rodinný dům, rekreační objekt, bytová jednotka.

Refinancovat můžete úvěr do výše 7 000 000 Kč

Možnosti zjednodušeného refinancování k Hypoteční bance můžete využít v případě, že výše refinancovaného úvěru činí 300 000 Kč – 7 000 000 Kč. Platí přitom, že poměr výše úvěru k ceně nemovitosti může činit maximálně 85 % (tj. pokud refinancujete úvěr ve výši 850 000 Kč, měli byste mít zástavu v hodnotě min. 1 000 000 Kč). Cena nemovitosti bude pro potřeby refinancování hypotéky vycházet z odhadu, který si na vlastní náklady zajistí Hypoteční banka (tj. Vy za tento odhad neplatíte).

Splatnost refinancované hypotéky může činit až 30 let (doba maximální splatnosti rovněž závisí na věku žadatele s nejvyšším příjmem).

Jak je to s prokazováním příjmů?

Své příjmy žadatelé o hypotéku se zjednodušením refinancováním prokazují prostřednictvím čestného prohlášení, v němž uvádím, že mají příjmy, které jim umožňují bezproblémové splácení hypotéky. Splátka nové hypotéky přitom nesmí být vyšší o více jak 10 % (max. však 1 000 Kč), než splátka původní hypotéky.

To, jak může vypadat splátka Vaší nové hypotéky u Hypoteční banky, si můžete spočítat v kalkulačce přímo na webu Hypoteční banky, případně v hypoteční kalkulačce webu Penizenavic.cz.

 

Spolu s hypotékou si u Hypoteční banky nemusíte kupovat žádné jiné produkty

Na hypotečním trhu se čím dál více objevují nabídky, kdy banky nabízejí nízké úrokové sazby či snazší proces vyřízení hypotéky v případě, že si žadatel k hypotéce sjedná i další produkty. Mezi nejčastěji „doporučované“ produkty patří: životní pojištění, kreditní karta, běžný účet, pojištění nemovitosti.

Ano, pojištění nemovitosti je povinné u všech bank. Nicméně, Hypoteční banka Vám umožňuje si tento produkt sjednat u kterékoliv pojišťovny. I v případě tohoto typu produktu si tak můžete vybrat ten, který je pro Vás nejvýhodnější (tj. pojištění nemovitosti, které nejlépe splňuje Vaše požadavky).

 

Jestliže máte na novou hypotéku nějaké speciální požadavky a rádi byste věděli, jestli i tak můžete využít možnosti zjednodušeného refinancování u Hypoteční banky, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností.

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce