S příjmem v hotovosti při žádosti o hypotéku jen tak neuspějete

Značnou výhodu mají ti z Vás, kterým příjem v hotovosti vyplácí zaměstnavatel, který spadá do kategorie: státní úřad či státním úřadem zřízený subjekt. Zaměstnanci ze soukromého sektoru se při hledání banky, jež by jim příjem vypláceny hotově uznala, nadřou.
02F11399.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Tedy alespoň v případě, že si nepřečtou náš dnešní příspěvek, v němž se této problematice budeme věnovat.

Příjem vyplácený v hotovosti zaměstnancům v soukromém sektoru akceptují: Unicredit Bank, Sberbank, Hypoteční banka (ta po Vás bude chtít doložit i evidenční list důchodového zabezpečení a výpisy z běžného účtu, na kterých jsou vidět pravidelné vklady). Equa bank vyhodnocuje příjmy v hotovosti individuálně. Česká spořitelna a Raiffeisenbank tyto příjmy neakceptuje. Zbytek, tj. Komerční banka, Expobank, Wüstenrot hypoteční banka a mBank informace o tom, jakým způsobem nahlíží na příjmy vyplácené hotově, veřejně nekomunikuje.

Nutno podotknout, že výše uvedené informace platí pro základní mzdu a ne pro její náhrady, tj. cestovní náhrady, bonusy apod., akceptování těchto složek mzdy se řídí jinými pravidly.

Co dělat v případě, že chcete získat hypotéku?

Pokud jako zaměstnanec v soukromém sektoru, jemuž je vyplácena mzda v hotovosti, chcete získat hypotéku, je vhodné začít se zjišťováním podmínek u bank, které tento typ příjmu akceptují. V případě, že Vám tyto banky hypotéku neposkytnou, nabízí se 2 řešení:

  • hypotéku s Vámi bude žádat další osoba, která má prokazatelné příjmy (Vy k žádosti o hypotéku žádné příjmy prokazovat nebudete)
  • založíte si běžný účet, na který si necháte zasílat mzdu

Nic neřeší to, že byste si mzdu nechali zasílat na běžný účet někoho jiného. Banky totiž chtějí u žádostí o hypotéku vidět (není to ale pravidlem) výpis z Vašeho bankovního účtu. Plus, řada bank podmiňuje získání hypotéky, nebo přinejmenším získání slevy z úrokové sazby, založením běžného účtu a zasíláním mzdy na tento účet (ať již je důvod, proč nemáte běžný účet jakýkoliv, s  hypotékou si jej téměř jistě budete muset založit).

I když máte příjem vyplácený v hotovosti, banky po Vás budou vyžadovat potvrzení o příjmu vyplněné zaměstnavatelem, kdy je pro získání hypotéky nutné, abyste:

  • nebyli ve zkušební lhůtě
  • nebyli ve výpovědní lhůtě
  • ideálně měli pracovní smlouvu s dobou trvání na neurčito, případně již obnovenou pracovní smlouvu s omezenou dobou trvání
  • měli stabilní příjem (tj. aby mezi jednotlivými měsíci nedocházelo k výrazným výkyvům výše příjmu)

To, za jaké období jednotlivé banky sledují výši příjmů, jsme se věnovali v tomto článku.

Jestliže máte příjem vyplácený v hotovosti a uvažujete o hypotéce, poraďte se o Vašem záměru s nezávislým odborníkem (ušetříte si obíhání bank a zklamání se zamítnutých žádostí), který posoudí Vaše možnosti u jednotlivých bankovních institucí. V případě, že máte o podobnou nezávislou a nezávaznou konzultaci zájem, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce, rádi Vám poradíme!

Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce