Spoření na dovolenou – výraznou pomocí jsou věrnostní bonusy

31.03.2015 | Pavel Sukup | Spoření
S úrokovými sazbami mezi 0,5 % - 2 %, jež lze v tuto chvíli na trhu získat jde spoření na dovolenou ztuha. Zejména pak v případě, že nehledáte možnost zhodnocení vyšší částky, kdy na dovolenou využijete získané úroky, ale máte v plánu postupně si na dovolenou našetřit…
cestovani_02_rodina_u_vody.jpg
Prasátko
Hledáte výhodné SPOŘENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi spoří

13 767 445 521


Získejte v průměru o 2 % vyšší úrok
-
Náš návrh spoření je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

V druhém případě, tj. postupném šetření na dovolenou, počítejte s úrokovými výnosy spíše v řádu stovek korun.

Do rizika se raději nepouštějte, u bezpečného spoření zase nepočítejte s vysokým zhodnocením

Ano, nabízí se možnost peníze zhodnotit např. v akciových podílových fondech (některé z nich letos vydělaly už více jak 10 %). Jenže, takový postup nelze nazvat jinak, než „hazardem“. Hodnota těchto podílových fondů se totiž rychle mění a Vy tak v době placení dovolené můžete ne vysoké zhodnocení, ale nepříjemnou ztrátu.

Ano, v případě, kdy si chcete „bezpečně“ našetřit na dovolenou, jste „odkázání“ na krátkodobé produkty, jako jsou termínované vklady, spořicí účty, fondy peněžního trhu, jejichž úroková sazba (popřípadě odhadovaný výnos) činí výše uvedených 0, 5 % - 2 %, což není žádná sláva.

Výrazně pomoci Vám ale může, pokud začnete využívat některý z věrnostních bonusů, jejichž částí jsou i služby cestovních kanceláří či agentur. Například věrnostní klub Sphere card nabízí možnost úspory na zájezdu ve výši 5 % - 10 %, kdy tedy na dovolené v hodnotě 30 000 Kč ušetříte 1 500 Kč – 3 000 Kč, tedy velmi pravděpodobně více, než o kolik se Vám podaří zhodnotit peníze na krátkodobých finančních produktech.

Kartami mohou zamíchat i platební karty

Další procenta můžete snadno přidat v případě, kdy využíváte platební kartu, která Vám vrátí část utracených peněz a zároveň se jako její majitel stáváte členem věrnostního bonusu nabízejícího slevy na zájezdech (takovou kartou je například kreditní karta Citi Broker Consulting).

Spořicí produkty vybírejte pečlivě

Pokud jde o samotné finanční produkty, zde doporučujeme upřednostnit ty, které:

  • nabízí nejvyšší zhodnocení za celou dobu (nenechejte se zmást pouze úrokovou sazbou, některé spořicí účty nabízí výplatu úroků čtvrtletně, jiné měsíčně. U měsíční výplaty úroků dochází ve větší míře k efektu tzv. složeného úročení, kdy se Vám peníze zhodnocují rychleji)
  • nevyžadují sjednání jiného zpoplatněného produktu. V případě sjednání zpoplatněného produktu totiž snižujete celkovou výši reálného zhodnocení, které Vám daný spořicí produkt vygeneroval.
  • nabízí maximální možnou výši ochrany vložených prostředků a nejlépe jsou také ze zákona pojištěny

Zajímejte se i o slevy za včasný nákup či last minute zájezdy

Dalším pomocníkem, který Vám přiblíží dovolenou, jsou akční slevy jednotlivých cestovních kanceláří, mezi ty nejčastěji používané patří:

  • sleva za včasný nákup
  • akční sleva na poslední chvíli (tzv. last minute zájezdy)
  • akční ceny pro děti (např. dítě do 6 let zdarma)

Díky správně načasované koupi dovolené tak můžete ušetřit další jednotky až desítky procent.

 

Při spoření na dovolenou se nespoléhejte pouze na finanční produkty, jejich zhodnocení není nijak vysoké, na samotných odměnách za platby kartou pak můžete získat zpravidla 1 % - 2 % z útraty. Zajímavější jsou v tomto směru peníze, které můžete na dovolené ušetřit tím, že se stanete členy některého z věrnostních programů a správně načasujete koupi zájezdu.

Žádost o bezplatný návrh
VYSOKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o VYSOKÝ ÚROK
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz