Spořme a investujme na penzi co nejdříve

Čím jsme mladší, tím vyšší úlohu budou mít ve finančním zabezpečení na penzi naše úspory. Vlastní investice na penzi jsou naprostou nezbytností. Dobrý poradce nám přitom pomůže vybrat optimální varianty v závislosti na naší povaze a sklonu k investičnímu riziku. Správné finanční portfólio nám umožní se v rámci našich možností, co nejlépe finančně zabezpečit. Podívejme se na devět důvodů, proč musíme na zajištění na penzi myslet co nejdříve.

img_216.jpg
Prasátko
Hledáte výhodné SPOŘENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi spoří

13 767 445 521


Získejte v průměru o 2 % vyšší úrok
-
Náš návrh spoření je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Hlavním důvodem je samozřejmě skutečnost, že státní penze bude v příštích letech vzhledem k demografickým změnám klesat (střední délka života se prodlužeje a porodnost klesá). Stoupá počet penzistů v populaci. Stát nebude moci budoucím penzistům zaručit stejný standard jako v současné době. Není to však jediný důvod.

 

Chceme mít aktivní penzi

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes a zajistěte se na stáří s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich investičních možností kliknutím zde

 

Ve vyspělých zemích světa je v současné době kultem aktivní stáří. Noví penzisté jsou aktivní. Cestují, vzdělávají se a chtějí se bavit. Dostatečné úspory a investice umožňují vyrazit na vytouženou dovolenou. Konečně máme čas si všechno užít. Dlouhodobé spoření a investování umožňuje, co nejméně finančně pocítit odchod do důchodu. Prodlužující se střední délka života je nadějí zažít v penzi ještě spoustu skvělých věcí. S penězi to jde přitom lépe.

 

Státní důchod bude klesat


Poměr mezi průměrnou mzdou a státním důchodem bude v budoucnu klesat. Zpřísňují se podmínky pro získání starobního důchodu. A výpočet penze je rok od roku méně příznivý. Budoucí penzisté získají nižší dobu pojištění než je tomu nyní. Některé doby pojištění se v budoucnu nebudou již započítávat (např. studium od roku 2010). Vzorec ve výpočtu důchodu bude méně výhodný od ledna 2013, potom opět od ledna 2014 a od ledna 2015. Další změny v budoucnu se dají pochopitelně očekávat.

 

Důchodový věk se zvyšuje


„Malá důchodová reforma“ výrazně prodloužila důchodový věk. Občané narozeni v roce 1977 odejdou do důchodu v 67 letech. Mladší ještě později. Ne všichni budou moci pracovat tak dlouho. Předčasný důchod bude přitom finančně podstatně méně výhodný. Vlastní zajištění bude možností, jak odejít do důchodu dříve. I za cenu nižšího státního důchodu.

 

Nejenom starobní důchod klesá


Legislativní změny v posledních letech mají za následek pokles i invalidních a pozůstalostních důchodů. Tento trend bude rovněž pokračovat. Stejně jako vlastní úspory je pro naši budoucnost důležité mít adekvátní pojištění pro případ invalidity a dlouhodobých zdravotních problémů. Vlastní úspory a investice jsou tak zodpovědné i vůči manželce nebo manželovi.

 

Výdaje za lékařskou péči vzrostou

Náklady na lékařskou péči každoročně rostou


Náklady na zdravotnictví ve všech vyspělých zemích rostou rychleji než reálná ekonomika. Přímé platby pacientů za lékařskou péči v budoucnu stoupnou. Spoluúčast pacientů je již nyní v mnoha vyspělých zemích světa poměrně vysoká. Penzisté přitom čerpají lékařskou péči podstatně více než mladší občané. I ze zdravotních důvodů je nutné myslet na finanční zabezpečení na penzi.

 

Nadstandardní péče bude dražší


Výdaje na zdravotnictví každoročně stoupají. Jedním z řešení nedostatku financí ve zdravotnictví je zahrnutí více zdravotních úkonů do nadstandardní péče. Když jde o zdraví, tak všichni budeme chtít co nejlepší péči.

 

Dopřejme si lázně


Zdravotní pojišťovny již nyní musí šetřit, kde se dá. Dostat plně placené lázně se tak podaří méně klientům než v minulosti. Finančně zajištění penzisté si však mohou lázně sami zaplatit. Na podzim života mají občané právo si pořádně v lázních odpočinout a relaxovat.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes a zajistěte se na stáří s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich investičních možností kliknutím zde

 

Penzisté mají vyšší inflaci


Každý z nás má jinou „osobní inflaci“. Záleží, jaké zboží a služby pravidelně nakupujeme. Osobní inflace penzistů je přitom vyšší než oficiální inflace. Proč? Nejvíce se zvyšují ceny energií a potravin. Za energie a potraviny utrácí penzisté nejvíce. Reálně tak státní penze klesá i z důvodu, že osobní inflace penzistů je vyšší než oficiální inflace, na základě které se počítá valorizace penzí.

 

Myslíme na rodinu


Investice a spoření nikdy „nepropadne“. Nevyčerpaná částka je předmětem dědického řízení. Když budeme finančně zodpovědní, tak budeme zodpovědní i vůči naší rodině. V případě problémů, budeme mít vlastní zdroje.

Jednoznačně je tedy vhodné zahrnout do finančního plánování zajištění na penzi co nejdříve. Můžeme začít s nižšími částkami a postupně je zvyšovat. Pravidelná konzultace s naším poradcem se vyplatí. Možnosti na finančním trhu se mění, stejně tak i naše šance na zajímavé zhodnocení v požadovaném časovém horizontu. Dopřejme si díky pravidelnému investování hezký podzim života.

Žádost o bezplatný návrh
VYSOKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o VYSOKÝ ÚROK
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz