Správně nastavený finanční plán je jako nekonečná dovolená

Je pro vás finanční plán něčím těžko představitelným, těžce uchopitelným, uniká vám snad dokonce jeho smysl? To že čtete tyto řádky však znamená, že finančnímu plánování stále dáváte šanci. To je určitě dobře.

cestovani_02_rodina_u_vody.jpg
Hodiny
ZÍSKEJTE peníze navíc


S námi to dokážete


jsme na trhu již od roku 1998 a máme již

481 293 klientůZískejte řešení pravidelně získávající významná ocenění
-

Náš návrh řešení je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Smysl finančního plánování? Stejný jako v případě dovolené

Finanční plán toho má s dovolenou společného více, než byste si mohli myslet. Ano, jsou tu i rozdíly. Na katalog se zájezdy se asi těšíte mnohem více než na šanon s finančními produkty. O dovolené, když už na ni přijde, přemýšlíte ve dne v noci. Finanční plán vás však zřejmě nechává klidným.

Zpátky však k tomu, co mají finanční plán a dovolená společného, jsou to

  • úleva od stresu
  • lepší vyhlídky do budoucnosti
  • radost z něčeho nového (krásného)

Úleva od stresu

Na dovolenou si jedete prostě odpočinout, nechat pracovní povinnosti za sebou, nejlépe úplně vypnout a věnovat se „trojboji“ hotel, pláž, restaurace.

Úplně stejně je to s finančním plánem a finančním plánováním. I finanční plán vás může zbavit stresu, na rozdíl od dovolené dlouhodobě. Jak je to možné? Stačí si položit jednoduchou otázku, co je nejčastější příčinou vašich starostí? Peníze. Nebo ne?

Copak vám tyto starosti nic nepřipomínají?

  • ztráta zaměstnání (ztráta příjmu)
  • nemoc (pokles příjmu)
  • smrt partnera (pokles příjmu)
  • narození potomka (nárůst výdajů, pokles příjmů)
  • studium potomka (nárůst výdajů)
  • stáří (pokles příjmů, nárůst výdajů)
  • zdražování (pokles reálných příjmů

Téměř vždy jde o peníze. A co takhle, kdybyste všechno výše uvedené mohli pustit z hlavy, resp. přestat se bát následků těchto událostí? O kolik více „v pohodě“ byste byli?

Co kdybyste měli jistotu toho, že jste i 3,6 či 12 měsíců bez zaměstnání schopni platit své účty. Co kdyby vám někdo zaručil veškerou péči a dorovnání příjmů v případě nemoci? Co takhle vyhlídka toho, že je vaše finanční situace i v případě narození potomka stabilní? A nakonec, co kdyby vám někdo chránil úspory a zabránil inflaci v tom, aby vám z nich neustále ukusovala.

Stála by taková nabídka za zvážení? Pokud ano, je to právě finanční plán, který nabízí všechny tyto výhody, a díky čemu si budete moc vzít volno od starostí s financemi.

Lepší vyhlídky do budoucnosti

Vyhlídka samotného odjezdu na dovolenou je pro nás mnohdy stejně vzrušující jako samotná dovolená. Představa lenošení na pláži nám dělá dobře již od okamžiku výběru dovolené a mnohdy je to právě vidina odjezdu na dovolenou, co nás celé jaro drží při smyslech.

Podobné je to s finančním plánem. Za prvé, jsou to opět peníze, co je k pořízení dovolené potřeba. Za druhé, pokud vyděláváte více peněz, můžete na dovolenou jezdit častěji, případě jezdit do exotičtějších zemí.

Účelem finančního plánu je totiž vedle ochrany toho co již máte i zajištění lepší budoucnosti. Získání prostředků na lepší bydlení, rychlejší auto, hezčí dovolenou, kvalitní vzdělání pro vašeho potomka či peníze na spokojené stáří. Jak? Prostřednictvím vysokého, ale bezpečného, zhodnocení vašich úspor. Získání většího množství volných prostředků díky výhodnějším produktům jako jsou povinné ručení, běžný účet, spořicí účet, pojištění nemovitosti apod. Ušetřené peníze pak můžete opět zhodnotit vysokým výnosem.

 

vítěz testu finančních poradců
Zjistěte, o kolik lépe může vypadat vaše finanční situace v budoucnosti. Požádejte ještě dnes o bezplatný a nezávazný návrh finančního plánu kliknutím zde

 

Radost z něčeho nového

Co se týče dovolené, existují dvě skupiny lidí. První se ráda vrací na stejné (ověřené místo) a nemá potřebu zkoušet něco nové. Druhá pak naopak ráda zkouší nová města, nové země, kontinenty apod.

Co se finančního plánu týče, existují také ty samé možnosti. Buď utrácíte peníze stále za ty stejné věci, bydlíte ve stejném domě či bytě a jezdíte stejným autem, nebo si kupujete nové (luxusnější, modernější, zdravější) věci, bydlíte v novém domě či bytě a jezdíte novým autem. V tomto směru uspokojí finanční plán opravdu každého.

Objednejte si svůj „katalog“

Zní to všechno lákavě? Okuste to tedy na vlastní kůži, požádejte ještě dnes o bezplatný a nezávazný návrh vašeho osobního finančního plánu prostřednictvím formuláře uvedeného na této stránce. Na dovolenou je sice stále čas, na výhodné řešení vašich financí však není nikdy příliš brzy.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Odeslat žádost o návrh VÝHODNÉHO ŘEŠENÍ FINANCÍ
Máte dotaz k finančnímu plánu?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz