UNIQA rozkryla v prvním pololetí podvody za deset milionů korun

28.07.2017 | redakce | Tiskové zprávy
- Meziroční nárůst počtu případů o polovinu
- Prokázaná hodnota pokusů oklamat pojišťovnu bezmála 10 milionů korun
- Největší aktivita podvodníků znovu v oblasti pojištění osob
uniqa.png

UNIQA pojišťovna odhalila za prvních šest měsíců letošního roku celkem bezmála osm set sporných pojistných událostí, což bylo o 50 % více než ve srovnatelném období loni. Šetření okolností bylo už ukončeno u více než 95 % škod. Celkově bylo prokázáno, že podvodníci se chtěli neoprávněně obohatit o částku 9,69 milionu korun. Meziročně tak UNIQA pojišťovna uchránila o 87 % vyšší částku než o rok dříve.

Největší podíl připadal letos znovu na pojištění osob, zejména cestovní pojištění a úrazové pojištění, včetně pojištění denních dávek v pracovní neschopnosti a denního odškodného za dobu léčení úrazu. Na celkové sumě podvodně nárokovaného plnění se podílely tyto případy íce než 70 %. Dominance oboru pojištění osob trvá u kriminálních aktivit zákazníků už třetí  rok. Opakovaně se objevují i organizované gangy se zapojením medicínského personálu, jež uplatňují nároky z fingovaných škod stovek klientů, a to napříč trhem.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Sjednejte si pojištění s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

Druhým nejohroženějším segmentem z pohledu podvodů je pojištění aut, kde chtěli nepoctiví klienti vymoci částku blížící se dvěma milionům korun. Dlouhodobě ovšem aktivita podvodníků v pojištění vozidel klesá; letos se jednalo řádově o desítky odhalených případů.