UNIQA zavádí variantu povinného ručení podle ujetých kilometrů

27.10.2017 | redakce | Tiskové zprávy
Od října 2017 lze v UNIQA sjednat povinné ručení, u něhož se pojistné odvíjí přesně podle individuálního nájezdu motoristy, aby se zohlednilo konkrétní riziko. Vedle individuálního pojistného získá řidič namontováním palubní jednotky do vozu další bezpečnostní výhody pro případ nehody nebo odcizení.

uniqa.png

Díky systému SafeLine Easy platí motorista, který se rozhodne sjednat si tento druh povinného ručení, podle skutečně ujetých kilometrů. Sváteční řidiči s porcí do 8.000 km ročně zaplatí o čtvrtinu méně, než je jejich běžná sazba. Další slevy se vztahují na limity do 12.000 km (20 %), 16.000 km (15 %) a do 20.000 km (10 %). Naopak řidiči s nájezdem nad 30.000 kilometrů ročně musí počítat s vyšší sazbou, protože je-li vozidlo v provozu každý den, je také riziko nehody mnohem vyšší. Výhodou ale je, že kilometry na dálnici se započítávají jen z poloviny, protože jsou to statisticky nejbezpečnější komunikace. Ujeté kilometry se načítají automaticky na palubní jednotce.

Doposud nabízela UNIQA asistenční systém SafeLine v několika verzích spíše k havarijnímu pojištění. Nyní jde poprvé o telematiku určenou pro prosté povinné ručení. Motorista si tak může vybrat, k jakému druhu pojištění chce SafeLine pořídit.

Kromě spravedlivé individuální sazby získá motorista se systémem UNIQA SafeLine Easy k povinnému ručení ale mnohem více. Díky nárazovému čidlu na vozidle se asistenční centrála ihned dozví o nehodě vozu. Obratem volá řidiče na mobil, aby s ním specifikovala případnou pomoc. Nezdaří-li se kontakt, například jedná-li se o vážnou havárii, posílá na přesně lokalizované místo záchranáře okamžitě. Právě rychlost, s níž je UNIQA SafeLine schopna podobné nebezpečné situace řešit, může rozhodnout o životě a zdraví posádky havarovaného vozidla.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes. Sjednejte si pojištění s vítězem největšího testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

V případě, že motorista nenajde na ulici svůj zaparkovaný vůz, kontaktuje asistenční centrálu s hlášením o odcizení. Díky palubní jednotce SafeLine auto operátoři obratem lokalizují a za pomoci policie vrátí majiteli.

Stane-li se, že auto po cestě přestane poslouchat, je možné stisknout nouzové tlačítko na mobilní aplikaci SafeLine a přivolat asistenční službu, která defekt buď odstraní na místě, nebo se postará o odtah a náhradní řešení pro posádku. Tlačítko lze využít i pro případ náhlé nevolnosti řidiče nebo jiné situace, která vyžaduje okamžité řešení. Mobilní aplikaci SafeLine lze zdarma stáhnout v Google Play nebo AppStore.

Během zaváděcí akce poskytuje UNIQA palubní jednotky SafeLine Easy zdarma (běžná cena bude 990 korun ročně) a přidává také zvýhodněná doplňková krytí: úrazové pojištění, pojištění zavazadel, asistenční služby nebo pojištění skel.