Všichni můžeme zešílet, připomína nový web, jehož partnerem je životní pojišťovna AXA

13.10.2016 | redakce | Tiskové zprávy
U příležitosti 10. října, Světového dne duševního zdraví, spouští životní pojišťovna AXA ČR ve spolupráci s partnerským life-stylovým portálem Patalie.cz microsite zaměřenou na problematiku psychických onemocnění. Projekt s klíčovým sdělením, že duševní choroba je nemoc jako kterákoli jiná a může postihnout každého bez rozdílu, si klade za cíl destigmatizovat oblast duševních onemocnění. Zároveň také upozorňuje, že až 75 % obyvatel ČR s uzavřeným životním pojištěním má svoji pojistnou ochranu nastavenou špatně, protože nekryje nejčastější a zásadní životní rizika.
axa.jpg

„Drtivá většina lidí si dnes v rámci životního pojištění nastavuje nejvyšší pojistnou ochranu na trvalé následky způsobené úrazy i přesto, že podle dlouhodobých statistik je největší podíl invalidity v české populaci vzniklý naopak v důsledku závažných onemocnění. Z aktuálních dat dále vyplývá, že invalidita vzniklá v důsledku duševních onemocnění tvoří podíl kolem 30 % na vyplácených důchodech z invalidity 3. stupně.“ vysvětluje Oskar Sekereš, ředitel marketingu AXA ČR a SR. Většina pojišťoven na trhu má psychické nemoci ve výlukách z pojištění, to znamená, že není možné se pojistit proti jejich následkům, ačkoli jejich výskyt v populaci se v posledních letech stále zvyšuje.

Poznejte život s duševním onemocněním

Jak vidí svět pacient s diagnózou deprese, demence, obsedantně kompulzivní choroby nebo paranoie? Na nové microsite “Zešílet můžeme všichni” si to návštěvníci mohou vyzkoušet na vlastní kůži. Simulátory těchto 4 základních psychických poruch hravě a interaktivně předvede, jak se tihle lidé cítí a jak vnímají svět kolem sebe. Návštěvníci webu zároveň získají přehled o aktuální situaci v oblasti duševních onemocnění a řadu praktických informací na téma, jak s nimi žít nebo jak je léčit. Nechybí ani informace, které slavné osobnosti přiznaly, že trpěly nebo trpí psychickým onemocněním. Návštěvník si dále může stáhnout praktické příručky Jak si uchovat zdravý rozum, První pomoc při duševních chorobách a také Návod, jak si správně nastavit životní pojištění. Nová microsite bude fungovat dlouhodobě a bude odkazovat na další, průběžně aktualizovaný tematický obsah na mateřském portálu Patalie.cz.