Vybíráme povinné ručení

Minimálně jednou ročně obdrží každý majitel automobilu složenku od pojišťovny. V případě, že jste nezpůsobili žádnou škodu, pojišťovna vám z ceny pojištění něco sleví. Pokud se vám cena pojištění zdá příliš vysoká, můžete se poohlédnout v nabídce ostatních pojišťoven. Ušetřit můžete i tisícikoruny.

automobil_01_zena.jpg
Štít a peníze
Hledáte výhodné POJIŠTĚNÍ?


S námi jej získáte

jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi chrání své zdraví a majetek v hodnotě

21 833 997 777Získejte v průměru o 50 % levnější pojištění
-

Náš návrh pojištění je bezplatný a nezávazný
-

 

 

 

Vybíráme povinné ručení

Mezi pojistkami naleznete celou řadu produktů - od pojištění vlastního života až domácnost či rodinného mazlíčka. K uzavření pojistek se rozhodujete svobodně, tedy můžete se sami rozhodnout, zda svůj majetek či zdraví pojistíte či nikoliv. Najdeme však i jeden produkt, jehož uzavření je povinné. Řeč je o tzv. povinném ručení (pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla), které musí uzavřít každý vlastník motorového vozidla. Za neuzavření povinného ručení hrozí pokuta od pěti do 40 tisíc korun. Kde můžete sjednat povinné ručení? Jak vybírat povinné ručení? Které parametry jsou pro vás důležité?

Je z čeho vybírat

Teprve v roce 2000 došlo k otevření trhu s povinným ručením. Do této doby se nemuseli vlastníci vozidel zabývat výběrem nejvýhodnější nabídky. Povinné ručení jste mohli uzavřít pouze u České pojišťovny. S otevřením trhu pro ostatní pojišťovny vzniklo pravé konkurenční prostředí. Pojišťovny dnes usilují o každého klienta, což se odráží i v cenách povinného ručení. Je však třeba dodat, že cena není jediným kritériem výběru.

Dnes eviduje Česká kancelář pojistitelů více než desítku pojišťoven, které nabízejí povinné ručení. Ke konci minulého roku bylo pojištěno přes 6,6 milionu vozidel. Nejvíce smluv eviduje Česká pojišťovna (1,87 mil.), následovaná Kooperativou (1,43 mil.). Více než půl milionu smluv registrují Česká podnikatelská pojišťovna (969 tisíc), Allianz pojišťovna (667 tisíc) a Generali pojišťovna (574 tisíc).

Zákon určuje minimální limit plnění

Zákon stanoví pro pojišťovny minimální limity planění, do něhož jsou pojišťovny povinny krýt škody. Pro škodu na zdraví se jedná o částku 35 milionů korun, pro škodu na majetku rovněž 35 milionů korun. Pojišťovny nabízejí i vyšší limity, horní hranice není zákonem omezena. Pokud pojišťovny nabízejí více limitů, můžete si v případě potřeby zvolit vyšší hranici.

Výběr povinného ručení

Na internetu naleznete celou řadu srovnávačů, které vám ulehčí práci při hledání nejvýhodnější nabídky. Určitě si ještě vzpomenete, že v minulosti se cena pojištění odvíjela především od druhu vozidla a objemu válců. Dnes se však cena pojištění stanovuje podle více kritérií. Jednotlivé pojišťovny mají své vlastní metody výpočtu a liší se i hodnocená kritéria.

Co se týče samotného vozidla, do výpočtů vstupují údaje jako druh vozidla, objem válců, výkon motoru, stáří vozidla, způsob užití vozidla apod. Pojišťovny se zajímají i o samotného vlastníka vozidla. Z tohoto důvodu zahrnují pojišťovny do výpočtů i věk vlastníka, bydliště, délku bezškodného období apod. Konečnou cenu mohou ovlivnit i další bonusy (slevy) či přirážky.

K povinnému ručení lze získat i různá připojištění a služby. Příkladem jsou rozšířená asistenční služba, pojištění právní ochrany, úrazové pojištění řidiče a spolucestujících (pojištění sedadel), pojištění léčebných výloh v zahraničí, pojištění zavazadel či poskytnutí náhradního vozidla či odtah v případě nehody.

Pojištění osobního automobilu

Abychom ukázali, že ceny povinného ručení jsou opravdu rozdílné, využili jsme jeden z internetových srovnávačů. Výpočet byl nastaven pro deset let starý osobní automobil Opel Corsa s objemem válců 973 ccm a výkonem 55 kW. Vozidlo je využíváno v běžném provozu a vlastník zvolil limit pojistného krytí 35 mil./35 mil. Nejlevnější roční pojištění nabídla Hasičská vzájemná pojišťovny (2 403 Kč). Naopak nejvíce byste zaplatili u Kooperativy, a to 4 859 korun.

Hledáte nejvhodnější pojistný produkt? Nevíte, který pojistný produkt vybrat? Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO POJIŠTĚNÍ
Odeslat žádost
Máte dotaz k životnímu pojšitění?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz