Vydělat více jak 20 % od začátku tohoto roku? Šlo to!

Nejvýkonnější akciový podílový fond za období 1. 1. 2016 – 10. 3. 2016 přinesl svým investorům zhodnocení 39,93 %! Jak je toto možné v době, kdy hlavní akciové indexy přešlapují na místě či se postupně sunou směrem dolů? Rostoucí nervozita na finančních trzích tradičně nahrává cenným kovům, tj. velmi dobře se v tomto roce daří právě těm fondům, které investují buď přímo do cenných kovů či do akcií těžařů.
mince__graf__r_st.jpg
Graf
Hledáte výhodné INVESTICE?


S námi je získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi investují

13 767 445 521Investujte do exkluzivních produktů
-

Náš návrh investic je bezplatný a nezávazný
-
-

 

 

 

Níže jsme si pro Vás připravili přehled výkonností jednotlivých skupin akciových podílových fondů rozdělených dle oborového a regionálního zaměření.

Oborově zaměřené akciové fondy

Zaměření

Výkonnost (%)

komodity, přírodní zdroje

19,17

finance

13,11

technologie

0,80

nemovitosti

-1,13

energetika, plynárenství

-1,64

vůdčí společnosti

-3,54

luxusní zboží

-3,63

small caps

-4,21

ekologie, udržitelný rozvoj

-5,11

 

Regionálně zaměřené akciové fondy

Zaměření

Výkonnost (%)

rozvíjející se trhy - Jižní a Latinská Amerika

8,02

rozvíjející se trhy - Evropa

2,07

rozvíjející se strhy - globálně

1,16

rozvíjející se trhy - BRIC

-1,12

rozvíjející se trhy - Asie

-2,72

vyspělé trhy - Serverní Amerika

-3,05

rozvíjející se trhy - Afrika

-4,23

vyspělé trhy - Asie, Pacifik

-4,54

vyspělé trhy - Evropa

-6,51

vyspělé trhy - globálně

-6,59

Pozn. průměrné výkonnosti jednotlivých skupin podílových fondů za období 1. 1. 2016 – 10. 3. 2016

Jak vidíte, daří se i akciovým podílovým fondům se zaměřením na akcie finančních institucí (navrch v tomto ohledu mají americké finanční instituce, jimž vyšší úrokové sazby dávají větší prostor pro zvyšování marží, naopak v Evropě přetrvává s obdobím nízkých úrokových sazeb i období velmi nízkých marží). Nad „nulou“ se drží i technologie, období, jemuž se velmi dobře dařilo několik uplynulých let.

Z regionálně zaměřených akciových podílových fondů se v rámci možností, jež přichystal rok 2016, dařilo těm, které investují na trzích Jižní a Latinské Ameriky. Stále platí, že největší zastoupení v portfoliích těchto fondů má Brazílie a věřte nebo ne, hlavní akciový index této země letos vyšplhal o 14,51 %!

Dařilo se rovněž fondům se zaměření na rozvíjející se trhy Evropy (tyto fondy zpravidla investují prostředky svých investorů do zemí, jako jsou Česká republika, Polsko, Maďarsko, v menší míře pak investují na Slovensku, v Turecku a Rusku).

I v období zvyšující se skepse, kterým první čtvrtletí tohoto roku bezesporu bylo, platí, že lze najít zajímavé investiční příležitosti a vydělat. Zisky dnes mohou realizovat investoři, kteří odolali negativnímu sentimentu u brazilských akcií či akcií finančních společností. Otázkou „do pranice“ je, jestli to za pár let nebudou investoři fondů zaměřených na akcie firem ze zemí, jako jsou Vietnam, Indonésie, Thajsko, Čína (tj. trhy zaznamenávající dnes nemalé poklesy), kteří za pár let budou inkasovat nejvyšší zisky…

Pozn. tento příspěvek nemá charakter investičního doporučení. V případě zájmu o bezplatné sestavení plánu investic nás kontaktujte prostřednictvím formuláře na této stránce.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÝCH INVESTIC
Odeslat žádost o VÝHODNÉ INVESTICE
Máte dotaz ke spoření?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz