Vyhněte se rizikům při prodeji nemovitosti

06.04.2016 | E-consultant | E-Consultant

Prodáváte nemovitost, nebo se k tomu v nejbližší době chystáte? Přemýšlíte, jak na to a hledáte informace na internetu? Možná jste už zjistili, že vám při takové transakci „hrozí“ nejenom finanční zisk, ale také nemalá rizika. Jedním rizikem je, že nemovitost prodáte za nízkou cenu nebo vůbec a druhým rizikem jsou rizika právní. Jak se jim vyhnete?

02J85709.jpg

Nejčastější riziko nastává při stanovování nabídkové ceny prodávané nemovitosti. Majitel nemovitosti často nemívá úplně objektivní názor na cenu a ani vyprávění bývalých sousedů o prodejní ceně jejich nemovitosti nemusí být vždy směrodatné. Správné stanovení ceny je pro prodej klíčové, přecenění i podcenění může být znatelným zádrhelem. Obojí vede k tomu, že nakonec získáte za prodej méně peněz. Zásadní je tedy určit cenu nemovitosti správně.

Dalším krokem, kde se dá udělat chyba je způsob, množství a kvalita inzerce. I tato oblast má svá úskalí, tipy a triky. Realitky využívají technologie hromadných exportů inzerátů, ke kterým běžný prodávající nemá přístup. Myslíte si, že vám bude stačit jen jeden inzertní server? Nebo musíte mít 50 serverů? Obojí je pro vaši nemovitost s nejvyšší pravděpodobností nesmysl. Musíte vyvážit návštěvnost a exklusivitu a hlavně inzeráty aktivně spravovat a vyhodnocovat. Špatná inzerce se špatnými fotografiemi a popisem vede k nižší prodejní ceně nemovitosti.

I následné části prodejního procesu – prohlídky a vyjednávání se zájemci či zajištění právní dokumentace prodeje mohou být mnohdy nejen nepříjemné, časově náročné, ale především rizikové. Zvláště v oblasti smluvních dokumentů se přímo nabízí udělat chybu, které v horším případě můžeme velmi litovat. Při prodeji nemovitosti se zpravidla nejedná o zanedbatelné finanční transakce. Těch odrazujících případů je v minulosti realitních obchodů mnoho. Jediným způsobem, jak se chybám vyhnout je spolehnout se na odborníky.