Výhody koupě nové nemovitosti za účelem pronájmu

Mnozí lidé čerpají hypotéku za účelem pořízení další nemovitosti, kterou hodlají pronajímat. Situaci nahrávají nízké úrokové sazby a snaha čtyřicátníků se finančně zajistit na penzi. Investice do další nemovitosti je atraktivní z více důvodů, podívejme se na některé z nich.
ING_19060_26437.jpg
Dům
Hledáte výhodný úvěr na BYDLENÍ?


S námi jej získáte


jsme na trhu již od roku 1998 a zprostředkovali jsme úvěry na bydlení v objemu

34 799 179 685


Garantujte si bezplatně výhodný úrok
-
Ušetřete na hypotéce v průměru 700 kč měsíčně
-
-

 

 

 

Investování do nemovitosti je srozumitelné a vlastníci mohou nemovitost dále sami zhodnocovat a svobodně s ní nakládat. Na finanční úspěch z pronájmu mají zásadní vliv dvě skutečnosti: kvalita nemovitosti a způsob financování pořízení nemovitosti. Výběru hypotečního úvěru je nutné věnovat stejnou pozornost jako výběru nemovitosti. Jakých dalších deset výhod nabízí pořízení z důvodu jejího pronájmu?

 

1) Není potřeba žádná speciální administrativa

Živnostníci si musí plnit své zákonné povinnosti vyplývající z živnostenského zákoníku. U pronájmu tomu tak není, pro příjmy z pronájmu není potřeba mít žádné oprávnění.

2) Možnosti pronájmu stoupají

V současné době více zaměstnanců za prací dojíždí větší vzdálenosti, mnoho lidí žije "singles", na vysokých školách studuje více lidí, přičemž mnozí studenti nechtějí být na kolejích, stoupá rozvodovost a více lidí tráví v Česku svoji dovolenou. Všechny tyto důvody znamenají nárůst poptávky po nájemním bydlení, ať už dlouhodobě nebo krátkodobě.

 

3) Příjem z pronájmu může mít každý

Pravidelný příjem z pronájmu může mít zaměstnanec, podnikatel, vysokoškolák, žena na rodičovské dovolené, příjemce nemocenské nebo i starobní důchodce. Nejsou zde omezení.

 

4) Cena kvalitní nemovitosti v čase stoupá

Hodnota spravované a udržované nemovitosti na kvalitní adrese v čase stoupá. Po několika letech, kdy příjem z pronájmu tvoří významný finanční zdroj, je možné nemovitost prodat se zajímavým ziskem.

 

5) Výdaje je možné uplatnit paušálem

Příjem z pronájmu podléhá dani z příjmu fyzických osob. Občané mající příjem z pronájmu musí podat daňové přiznání, za zaměstnance nemůže daňové povinnosti vyřídit zaměstnavatel v rámci ročního zúčtování daně. Výdaje u pronájmu se uplatňují ve skutečné výši nebo je možné uplatnit 30% výdajový paušál. Při využití paušálu je veškerá administrativa spojená s pronájmem minimální a zvládnou ji majitelé nemovitosti sami a nemusí platit za daňové a účetní služby.

 

6) Neplatí se sociální pojištění

Zdanění příjmů z pronájmu je nízké, protože z pronájmu se nikdy neplatí sociální pojištění. Protože se z příjmu z pronájmu neplatí sociální pojištění, tak tento příjem nemá vliv na výši státního důchodu. Kdo má pouze příjem z pronájmu tomu nevzniká nárok na nemocenské dávky.

 

7) Neplatí se zdravotní pojištění

Příjem z pronájmu nepodléhá ani platbě na zdravotním pojištění. Zaměstnanci, studenti, ženy na rodičovské dovolené nebo penzisté mají vyřešen svůj pojistný vztah u zdravotní pojišťovny, proto nemají s placením zdravotního pojištění žádné starosti. Kdo není zaměstnancem, osobou samostatně výdělečně činnou ani státním pojištěncem pro placení zdravotního pojištění a má pouze příjmy z pronájmu, ten si sám musí platit zdravotní pojištění jako osoba bez zdanitelných příjmů, v letošním roce ve výši 1 337 Kč měsíčně.

 

8) Ideální příjem v předčasném důchodu

Předčasní důchodci nemohou mít během pobírání předčasného důchodu do dosažení řádného důchodového věku příjem zakládající účast na nemocenském pojištění. Protože příjem z pronájmu nepodléhá placení sociálního pojištění, tak je pravidelný příjem z pronájmu ideálním finančním přilepšením k předčasnému důchodu.

9) Hodnota nemovitosti se dá zvýšit

Majitelé nemovitosti mohou rekonstrukcemi, opravami a úpravami během let hodnotu nemovitosti zvýšit. Mnohdy více než by se na první pohled zdálo.

 

10) Při finančních problémech lze nemovitost prodat

V případě finančních problémů je možné vlastněnou nemovitost operativně prodat.
Žádost o bezplatný návrh
NÍZKÉ ÚROKOVÉ SAZBY
Odeslat žádost o NÍZKÝ ÚROK

Hypoteční kalkulačka
Zjistěte kolik s námi můžete ušetřit na hypotéce v naší hypoteční kalkulačce