Za sjednání pojištění nemovitosti můžete získat slevu z úrokové sazby hypotéky až 0,2 procentního bodu

31.08.2015 | Petr Rozkošný | Pojištění
Pojištění nemovitosti k hypotéce vyžadují všechny banky. U 4 finančních domů však můžete za sjednání tohoto produktu získat slevu z úrokové sazby hypotéky. O které banky se jedná a jak vysoké slevy nabízí, to se dozvíte níže…
02G46005.jpg
Štít a peníze
Hledáte výhodné POJIŠTĚNÍ?


S námi jej získáte

jsme na trhu již od roku 1998 a naši klienti s námi chrání své zdraví a majetek v hodnotě

21 833 997 777Získejte v průměru o 50 % levnější pojištění
-

Náš návrh pojištění je bezplatný a nezávazný
-

 

 

 

Slevu z úrokové sazby hypotéky za sjednání pojištění nemovitosti nabízí Wüstenrot hypoteční banka, Expo bank, Hypoteční banka a ČSOB. Abyste slevu z úrokové sazby dostaly, je nutné, abyste si pojištění nemovitosti sjednali u partnerských pojišťoven těchto bank. V níže přiložené tabulce uvádíme přehled slev z úrokové sazby u jednotlivých bank i pojišťovnu, u které je nutné si pojištění nemovitosti sjednat.

 

Přehled slev a partnerských pojišťoven pro pojištění nemovitosti

 

Banka

Sleva (procentní body

Smluvní pojišťovna

Wüstenrot hypoteční banka

0,2

Wüstenrot pojišťovna

Expo bank

0,05

Allianz

Hypoteční banka

0,1

ČSOB Pojišťovna

ČSOB

0,1

ČSOB Pojišťovna

Pozn. u Hypoteční banka a ČSOB je nutné si kromě pojištění nemovitosti sjednat ještě další pojistný produkt (jedná se o akční nabídku „2 z 3“)

Sleva 0,2 procentního bodu znamená, že místo úrokové sazby např. 2,8 % bude Vaše hypotéka úročena sazbou 2,6 %. Pokud si pojištění nemovitosti sjednáte u jiné než partnerské pojišťovny, na slevu z úrokové sazby nemáte nárok.

Vyplatí se sjednávat si pojištění u partnerské pojišťovny?

Výhodnost čerpání pojištění nemovitosti u partnerské pojišťovny roste s výší hypotéky, kdy platí, že čím vyšší hypotéka, tím spíše a více se Vám pojištění u partnerské pojišťovny vyplatí. U hypotéky na 2 000 000 Kč se splatností 30 let znamená sleva z úrokové sazby 0,2 procentního bodu rozdíl ve splátce cca 200 Kč (tj. úspora 2 400 Kč ročně), přičemž rozdíl ve výši pojistného mezi „levným“ pojištěním nemovitosti a „drahým“ pojištění nemovitosti je zpravidla méně jak 100 Kč měsíčně (platí pro výši pojistného 2 000 000 Kč).

U Wüstenrot hypoteční banky se tedy sjednání pojištění nemovitosti u partnerské pojišťovny velmi pravděpodobně vyplatí (navíc, pojištění nemovitosti Wüstenrot pojišťovny patří k těm levnějším), u Hypoteční banky a ČSOB se toto pojištění vyplatí v případě, kdy jste rozhodnuti si k hypotéce vzít např. i úvěrové pojištění a zároveň v případě, kdy čerpáte hypotéku na vyšší částku (např. 4 000 000 Kč a více), v případě Expo bank se Vám pravděpodobně sjednání pojištění nemovitosti nevyplatí (pokud nejste z nějakého důvodu rozhodnuti vzít si pojištění nemovitosti u pojišťovny Allianz).

Chcete znát výhodnost uzavření pojištění nemovitosti u partnerské pojišťovny banky ve Vašem konkrétním případě, či chcete vědět, jakými dalšími způsoby lze snížit úrokovou sazby hypotéky? Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci.

Žádost o bezplatný návrh
VÝHODNÉHO POJIŠTĚNÍ
Odeslat žádost
Máte dotaz k životnímu pojšitění?
Zeptejte se nás!

Chci zodpovědět dotaz