Komerční banka, a.s.

Komerční banka patří k nejvýznamnějším bankovním institucím nejen v České republice, ale i v regionu střední a východní Evropy. Je součástí skupiny Société Générale, která je pátou největší bankovní skupinou v eurozóně, jejíchž služeb využívá na 22 milionů klientů po celém světě.

Skupina Komerční banky poskytuje klientům komplexní služby v oblasti drobného, podnikového a investičního bankovnictví. Téměř 9 000 zaměstnanců Komerční banky obsluhuje více než 1 600 000 klientů, kteří mohou využít rozsáhlé sítě více než 390 obchodních míst v celé České republice. KB provozuje 673 bankomatů a více než 900 000 klientů využívá jeden z kanálů přímého bankovnictví.

V oblasti drobného bankovnictví se Komerční banka zaměřuje na poskytování komplexních finančních služeb fyzickým osobám a malým podnikům. Banka nabízí klientům depozitní a úvěrové produkty a platební služby. Klienti mohou také vedle standardních bankovních produktů využít možnosti penzijního připojištění, životního pojištění, uzavřít smlouvu o stavebním spoření nebo leasingovou smlouvu či investovat do podílových nebo zajištěných fondů.

Oblast podnikového a investičního bankovnictví zahrnuje obsluhu středních podniků, municipalit a velkých korporací. Komerční banka prostřednictvím bankovních poradců a přímého bankovnictví poskytuje klientům platební služby, financování obchodu, leasing, faktoring, úvěrování, správu aktiv a služby kapitálového trhu, finanční poradenství a další služby v závislosti na individuálních potřebách klienta.

Komerční banka jako první subjekt na českém trhu nabídla klientům závazky garantované úrovně služeb a jako první soukromá banka v České republice umožňuje klientům využít služeb nezávislého ombudsmana.

 

Akcionářská struktura KB

Hlavní akcionáři KB s více než 5 % podílu na upsaném vlastním jmění:

Akcionář

Počet akcií v %

Société Générale S. A.

60,353 %

Investors bank&Trust company

9,018 %

Ostatní

30,628 %

 

Představenstvo KB

Henri Bonnet                                           předseda představenstva

Patrice Taillandier - Thomas               místopředseda představenstva

Didier Colin                                             člen představenstva

Jan Juchelka                                           člen představenstva

Peter Palečka                                         člen představenstva

Vladimír Jeřábek                                   člen představenstva

 

 

Rating

Agentura

Dlouhodobý rating

Krátkodobý rating

Fitch Ratings

A

F1

Moody's

A1

Prime-1

Standard&Poor's

A

A-1

 

Société Générale – majoritní akcionář KB

Banka Société Générale byla založena v roce 1864 jako společnost s ručením omezeným. Postupně expandovala jak ve Francii, tak i v zahraničí a současně rozšířila rozsah svých bankovních služeb a zaujala vedoucí pozici v nových způsobech financování. Svojí přítomností ve více než 77 zemích, svými zkušenostmi z kapitálových trhů, poradenskými službami, strukturovaným financováním a podnikovým bankovnictvím tvoří inovativní integrovaná finanční řešení pro svoje klienty z řad podniků, institucí a veřejného sektoru. Skupina má více než 22 milionů klientů a zaměstnává více než 150 tis. lidí po celém světě.

 

Výběr zemí, ve kterých Société Générale působí:

Evropa

Bulharsko, Kypr, Monako, Rumunsko, Rusko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Rakousko, Belgie, Německo, Itálie, Lucembursko, Nizozemsko, Polsko, Španělsko, Švýcarsko, Norsko, Portugalsko, Švédsko, Makedonie

Afrika

Alžírsko, Benin, Burkina Faso, Egypt, Čad, Kamerun, Rovníková Guinea, Ghana, Guinea, Pobřeží slonoviny, Madagaskar, Maroko, Senegal, Tunisko

Oceánie

Nová Kaledonie, Francouzská Polynésie

Severní Amerika

USA

Asie

Jordánsko, Libanon, Japonsko, Singapur

Střední a Jižní Amerika

Mexiko, Panama, Argentina, Brazílie, Venezuela

 

 

Société Générale se zaměřuje na tři klíčové oblasti aktivit:

Podnikové a investiční bankovnictví SG CIB obsluhuje podnikový segment, finanční instituce a investory, poskytuje individuální finanční řešení s přidanou hodnotou a je referenční bankou ve svých třech specializovaných oblastech.

Retailové bankovnictví a finanční služby pro privátní klientelu.

Divize celosvětového investičního managementu a služeb zahrnuje správu aktiv, privátní bankovnictví a obchodování s cennými papíry.Finanční skupina Société Générale v ČR


Finanční skupinu Société Générale v ČR tvoří:

Komerční banka Bratislava, a.s. je 100% dceřiná společnost KB založená ve Slovenské republice. Na slovenském finančním trhu působí od roku 1995 a je zaměřena zejména na korporátní klientelu. Pobočky banky jsou umístěny v Bratislavě, Bánské Bystrici, Žilině a Košicích. Prostřednictvím KB Bratislava můžete výhodně realizovat platební styk do Slovenské republiky.

Factoring KB, a.s. je 100% dceřinou společností KB. Společnost zahrnuje odkupy, správu, financování i inkaso pohledávek za tuzemskými i zahraničními odběrateli. Pravidelné odkupy pohledávek urychlí obrat a lepší využití peněžních prostředků. Je vhodný především pro aktivity z oblasti výroby i prodeje zboží a služeb pravidelně se opakujícím odběratelům.

ALD Automotive s.r.o. je součástí skupiny Société Générale. KB nabízí produkty společnosti ALD pod názvem KB Fleetlease. Společnost se zaměřuje na financování osobních vozidel, užitkových vozidel a nákladních automobilů do 3,5 tuny. Využití je vhodné jak pro jednotlivé nákupy, tak pro hromadné obměny vozového parku, přičemž klient může volit od jednoduchého finančního leasingu přes full-servis leasing až po správu vozového parku.

SG Equipment Finance Czech Republic, s.r.o., (SGEF) je součástí skupiny Société Générale. KB nabízí produkty společnosti SGEF pod názvem KB Leasing. Poskytuje leasing technologií, dopravní a stavební techniky. V současné době společnost rozšiřuje služby o leasing nemovitostí.

ECS International Czech Republic, s.r.o. je součástí skupiny Société Générale a zaměřuje se na pronájem výpočetní techniky.

ESSOX s.r.o. je dceřinou společností s 51% účastí KB poskytující spotřebitelské úvěry přímo u obchodníků, nabízející úvěrové karty a leasing automobilů.

Penzijní fond Komerční banky, a.s. je 100% dceřinou společností KB. Na trhu penzijního připojištění zaujímá významnou pozici. Využití penzijního připojištění umožňuje zisk státního příspěvku pro zaměstnance, využití daňových odpočtů a každoroční zhodnocení finančních prostředků nad úrovní inflace.

Komerční pojišťovna, a.s. je přidruženou společností s 49% účastí KB. Nejvýznamnější podíl pojištění z hlediska předepsaného pojistného činí produkty životního pojištění. Pojišťovna dále nabízí úrazové pojištění Patron, pojištění proti zneužití platebních karet Merlin a cestovní pojištění.

Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s. je 100% dceřinou společností KB. Společnost má silné postavení na trhu stavebního spoření díky svým produktům a službám. Servis je zajišťován na všech pobočkách Komerční banky.

02I26062.jpg

Dnes se spolu podíváme, jaké jsou možnosti získání 100% hypotéky na koupi bytu vosobním vlastnictví. Dozvíte se, které banky tuto hypotéku...

jihov_chodn__Asie.jpg
Na jaře mě mé cesty zavedly do Evropy, kde jsem měl možnost setkat se s kolegy, klienty a zástupci společností v regionu, na něž má náš tým...
02C86795.jpg

Nemovitostní horečka na druhou, tak by se dal charakterizovat vývoj cen nemovitostí vČeské republice, který se před krizí vykazoval téměř...

Základní informace

Název: Komerční banka, a.s.
Ulice: Na Příkopě 33
Město: Praha 1
Stát: Czech Republic
IČ: 45317054
DIČ:
E-mail: webmaster@kb.cz
Web: http://www.kb.cz/

Dokumenty

pdf KB_Vyrocni_zprava_16.pdf
pdf KB_Vyrocni_zprava_15.pdf
pdf KB_Vyrocni_zprava_14.pdf
pdf KB_Vyrocni_zprava_13.pdf
pdf KB_Vyrocni_zprava_12.pdf
pdf KB_Vyrocni_zprava_11.pdf
pdf KB_Vyrocni_zprava_10.pdf
pdf KB_Vyrocni_zprava_09.pdf
pdf KB_Vyrocni_zprava_08.pdf