Wüstenrot hypoteční banka a.s.

Wüstenrot - hypoteční banka a.s. je dceřinou společností německého finančního koncernu Wüstenrot&Württembergische AG. V České republice je Wüstenrot hypoteční banka a.s. součástí finanční skupiny Wüstenrot, sdružení, které spolu s ní tvoří další tři společnosti - Wüstenrot - stavební spořitelna, a.s., Wüstenrot, životní pojišťovna, a.s. a Wüstenrot pojišťovna a.s. Základní kapitál činí 770 mil. Kč.

 

 

Postavení na trhu, historie a její působnost

Wüstenrot hypoteční banka byla založena v roce 2002 jako třetí ze společností Wüstenrot působících v České republice. Banka stabilně vykazuje naprůměrné přírůstky nových hypotečních obchodů, čímž se jí daří významně zvyšovat podíl na trhu.


Mateřská společnost banky - německý W&W je prostřednictvím vlastních dceřiných společností, poboček a kapitálových účastí zastoupen v mnoha zemích. Mezi  nejvýznamnější dceřiné společnosti patří stavební spořitelny, které jsou kromě Česka také v Lucembursku, na Slovensku, v Maďarsku a v Chorvatsku.


V České republice využívá Wüstenrot hypoteční banka rozsáhlou obchodní síť Wüstenrotu, jejíž základ tvoří 8 regionálních a na 60 oblastních center, a disponuje širokou sítí vlastních poradců, obchodní činnost realizuje také formou spolupráce s vybranými obchodními partnery a makléřskými společnostmi.


    
Členství v asociacích a sdruženích

Člen Bankovní asociaceNabízené služby

Zpočátku se banka specializovala na poskytování úvěrů občanům na účely bydlení. Ve spolupráci se stavební spořitelnou a životní pojišťovnou Wüstenrot jako jedna z prvních zavedla kombinace hypoték se stavebním spořením a životním pojištěním. Své portfolio brzy rozšířila o další účelové i neúčelové hypotéky, takže dnes fyzickým osobám nabízí rozsáhlou paletu hypoték s širokými možnostmi fixací úrokových sazeb. Banka se zaměřuje také na úvěry na rekonstrukce bytových domů pro právnické osoby - bytová družstva a společenství vlastníků. Zavedením depozitních produktů - spořicích účtů a termínovaných vkladů, ovládaných pomocí internetového bankovnictví, učinila banka koncem roku 2010 významný krok k dalšímu rozvoji. Ve spolupráci s ostatními společnostmi Wüstenrot nabízí klientovi i další důležité finanční služby pod jednou střechou.


    
Ocenění

Soutěž o nejlepší finanční produkt Zlatá koruna

3. místo v kategorii Podnikatelské úvěry - úvěr TopRevit


    
Bližší informace naleznete na http://www.wustenrot.cz

02C86795.jpg

Nemovitostní horečka na druhou, tak by se dal charakterizovat vývoj cen nemovitostí vČeské republice, který se před krizí vykazoval téměř...

Základní informace

Název: Wüstenrot hypoteční banka a.s.
Ulice: Na Hřebenech II 1718/8
Město: Praha 4
Stát: Česká republika
IČ: 26747154
DIČ: CZ26747154
E-mail: kontakt@wuestenrot.cz
Web: http://www.wuestenrot.cz

Dokumenty

pdf WHB_Vyrocni_zprava_12.pdf
pdf WHB_Vyrocni_zprava_11.pdf
pdf WHB_Vyrocni_zprava_10.pdf
pdf WHB_Vyrocni_zprava_09.pdf
pdf WHB_Vyrocni_zprava_08.pdf
pdf WHB_Vyrocni_zprava_07.pdf
pdf WHB_Vyrocni_zprava_06.pdf